Спеціальні потреби

Все залежить від України та її здатності впоратися з «домашнім завданням», - Аслунд


Безвідповідально було б віддати Росії "борг Януковича" - економіст Аслунд. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Безвідповідально було б віддати Росії "борг Януковича" - економіст Аслунд. Відео

Економіст каже, що, по суті, МВФ знищив ключовий аргумент РФ, який вона могла використати проти України, змінивши свою політику кредитування.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду у вівторок прийняла рішення зняти заборону на кредитування країн з простроченою суверенною заборгованістю. Росія проголосувала проти.

Цей крок МВФ пов'язують із ситуацією, що склалася навколо українського боргу Росії у три мільярди доларів у формі євробондів, термін сплати якого спливає 20 грудня.

Тепер МВФ зможе продовжити співпрацю з Україною незалежно від того, як розвиватиметься ситуація навколо «боргу Януковича».

В інтерв’ю «Голосу Америки» старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд каже, що ні в якому разі, за жодних обставин, тримільярдний «борг Януковича» Росії Україна виплачувати не повинна. На погрози ж російського уряду стягнути з України борг у судовому порядку, які у середу ще раз озвучив прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, реагувати не варто, - зазначив він.

«По суті, МВФ знищив ключовий аргумент Росії, який вона могла використати проти України. Путін розуміє це сам, продемонструвавши своїми ранніми заявами про готовність вести переговори щодо боргу…Так що Росія не отримає сплату боргу до 20 грудня. Колись у майбутньому Росія та Україна побачаться у суді, але це може статися ще через багато років», - заявив економіст.

Побоювання, що репутація несплатника боргів може зашкодити доступу України до глобальних фінансових ринків, не має підстав, - каже Андерс Аслунд:

За жодних обставин, тримільярдний «борг Януковича» Росії Україна виплачувати не повинна
Андерс Аслунд

«Україна зараз взагалі не має виходу на міжнародні кредитні ринки. З меншим боргом вона отримає доступ до таких ринків у майбутньому. Так що цей аргумент не має ніякої ваги. Навпаки, українській кредитоспроможності зашкодить сплата боргу Росії, оскільки такий крок буде розглядатися як безвідповідальний. Я навіть скажу більше. Сплата «Газпрому» 3 мільярдів ста мільйонів доларів в кінці минулого року, на чому наполягав Європейський Союз, була дуже безвідповідальним кроком. Я визнаю, що до такого безвідповідального рішення Україну підштовхнув ЄС, але в майбутньому таких помилок повторювати не можна», - застерігає Аслунд.

У той же час МВФ наполягає, що Україна має вести відповідальну фіскальну політику та прийняти збалансований бюджет на наступний рік. Про це під час свого візиту з українськими першими особами говорив віце-президент США Джозеф Байден. Фахівець наполягає, що президент повинен прийняти бюджетний законопроект, запропонований урядом.

Колись у майбутньому Росія та Україна побачаться у суді, але це може статися ще через багато років
Андерс Аслунд

За словами Аслунда, бюджетний законопроект передбачає суттєві скорочення податків, а саме - оподаткування з зарплати. Єдиний соціальний податок знизиться з 41 до 20 відсотків. Пропозиція Комітету Верхової Ради, яка передбачає лише зниження податку, без додаткових вливань, призведе до величезного бюджетного дефіциту, колапсу економіки, високої інфляції, та навіть гіперінфляції».

Третя місія МВФ приїде в Україну вже дванадцятого грудня. Аслунд каже, результати її роботи залежать виключно від того, чи впоралася Україна з домашнім завданням.

«Тепер все залежить від України. Перша делегація МВФ приїхала у вересні, повернулась в жовтні без результатів, тому що не було ані бюджету, ані фіскальної політики. Те саме сталось у середині листопада. Успішним результат третьої спроби буде лише тоді, коли український уряд почне запроваджувати адекватну фіскальну політику та ухвалить збалансований бюджет. Так що справа виключно за Україною», - наголосив економіст Андерс Аслунд.

Дивіться також: Ось що Америка думає про заклик Трампа не пускати до США мусульман

Ось що Америка думає про заклик Трампа не пускати до США мусульман. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG