Спеціальні потреби

У Варшаві відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв авіакатастрофи біля Смоленська


У центральному районі Варшави зібралося приблизно 100 тисяч людей, щоб вшанувати пам’ять свого колишнього президента. Багато людей прибуло на площу імені Пілсудського з польськими прапорами, перев’язаними чорними стрічками, щоб востаннє попрощатися з президентом Лехом Качинським, його дружиною і 94 іншими особами, серед яких чимало високих посадовців, що загинули в катастрофі літаки в Росії.

Маршал Сейму Броніслав Коморовський – який тимчасово виконує обов’язки президента Польщі –заявив зібраним, що разом з авіакатастрофою «розбився їх світ».

Качинський і його дружина будуть поховані в неділю після державного похорону у Кракові. У похороні планували взяти участь десятки світових лідерів, але дехто з них уже скасував подорож з приводу того, що велику частину Європи вкрила хмара вулканічного попелу, що створює небезпеку для авіаподорожей.

Президент Качинський загинув у час, коли в супроводі дружини і високопоставлених осіб летів до місця, де мало відбутися вшанування пам’яті 22 тисяч польських офіцерів та інших осіб, розстріляних у Катинському лісі радянськими органами безпеки під час Другої світової війни.

Частиною поминальних відправ у Варшаві була Літургія, співи і гарматній салют.

Як повідомляє з Варшави наша кореспондентка Соня Пейс, для участі у вшануванні пам’яті загиблих прибули люди з усієї Польщі, представники всіх прошарків польського суспільства, від діячів профспілок до шкільної молоді.

Чимало поляків сказали, що це сумний час, але що ця трагедія помогла об’єднати суспільство в момент, коли вони востаннє прощалися зі своїм президентом.

Крім президента Качинського, в катастрофі біля Смоленська загинули також начальник штабу збройних сил Польщі, директор Національного банку і заступник міністра закордонних справ.

Серед загиблих був також 90-річний Ришард Качоровський – останній президент Польщі на вигнанні, коли країна була під комуністичним правлінням, і відомий лідер робітничого руху Анна Валентинович.

Саме звільнення Валентинович, яка працювала кранівницею в Гданську, у 1980 році викликало страйк, який довів до заснування профспілки Солідарність і пізнішого с усунення від влади в Польщі комуністичного уряду. Їй було 80 років.

Тимчасовий президент Коморовський заявив, що про дату президентських виборів буле повідомлено наступного тижня.

Церемонія вшанування пам’яті і прощання з жертвами авіакатастрофи відбулася на площі, на якій папа римський Іван Павло Другий відслужив Літургію під час своєї першої прощі до Польщі – після обрання на папський престол – у 1979 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG