Спеціальні потреби

Волонтерство – справа все більш популярна у США


Пересічний американський волонтер витрачає 52 дві години на рік, допомагаючи іншим. А 30-річний мешканець штату Айдаго вирішив присвятити себе благодійності щодня протягом 48 тижнів. За цей час він планує об`їхати 48 штатів Америки, допомагаючи іншим чим може.

Дрю Джонсон за професією веб-дизайнер. Допомагати іншим – його захоплення. Одного дня він вирішив об’їхати всю країну, щоби безкорисливо помогти тим, кому потрібна допомога. Він так говорить про те, що хоче робити:

«Допомагати людям, використовувати свої знання, можливості та технології, аби поєднати людей, спонукати їх допомагати своїй громаді».

Свою подорож Джонсон розпочав у жовтні минулого року. Недавно він відвідав штат Меріленд. Про свої враження і досвід він ділиться з іншими в мережі Інтернет. Дрю закликає людей зробити волонтерство частиною їх повсякденного життя:

«Я запрошую людей приєднатися до моєї ідеї, і найкраще це робити за допомогою фотографій, відео та письмових розповідей. Інтернет-блог поєднує в собі всі три жанри та дозволяє людям спостерігати за моєю діяльністю».

Під час своєї місії Джонсон покладається на пожертви і на доброту людей, яких зустрічає. Інколи люди його годують та пропонують нічліг. Інколи ж він спить у наметі чи в машині.

Дрю, якщо можливо, планує заздалегідь, де і кому буде допомагати. Однак, інколи просто приїжджає в містечко і питає, де і кому міг би стати у нагоді.

Коли місто Нешвілл у штаті Теннессі затопила повінь, Джонсон допомагав його мешканцям розчищати їх помешкання.

«Я просто під`їхав до якоїсь хати і запитав, як можу допомогти. Я відривав пошкоджений гіпсокартон чи виносив меблі, і так від хати до хати».

Під час своє подорожі Джонсон також допомагав біженцям з Африки:

«Я навчав їх мови, елементарних речей, як то рахувати, щоб вони могли знайти роботу».

У штаті Меріленд Джонсон допомагає благодійній організації розвозити обіди для людей похилого віку.

Для благодійників поява Дрю стала приємним сюрпризом. Працівниця благодійної організації Пеґі Тул каже:

«Я б хотіла, щоб таких людей було більше – людей, які підкреслюють як важливо просто допомагати один одному, поставити себе на місце іншого.

Джонсон не цурається і брудної роботи, як то вичищати стайні. У Пенсильванії він доглядав за кіньми у притулку для тварин.

Дрю вірить, що добро творить добро. Власник автомайстерні у Меріленді відремонтував його машину безкоштовно, дізнавшись про місію Джонсона.

«Я вважаю те, що він робить, просто чудово, і ми йому допоможемо», – сказав автомеханік.

Під час своєї подорожі Дрю закликає всіх приєднуватися до волонтерства:

«Ви можете застосувати свій талант, свої можливості у різний спосіб аби допомогти людям зробити цей світ кращим».

Подорож Джонсона триватиме до жовтня цього року. Однак, його місія допомагати іншим не закінчиться ніколи, – запевняє Дрю.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG