Спеціальні потреби

Верховний суд США візьметься за справу насильницьких відеоігор


Верховний суд США оголосив, що прийме до розгляду питання про те, чи законодавчі органи штатів мають право регулювати відеоігри з високим рівнем насилля в них.

Питання, у якому має розібратися Верховний суд – не з простих: що важливіше право дітей на свободу слова, чи бажання батьків не давати їм доступ до відеоігор, що містять насилля.

Сенатор штату Каліфорнія Ліланд Ї, який водночас є дитячим психологом, сподівається, що суд підтримає справу, за яку він давно бореться:

«Законом, який регулює вкрай насильницькі ігри, ми казатимемо дітям: Це шкідливо для вас, і ваша країна захищає вас. Адже ці ігри вчать наших дітей вбивати і калічити інших».

Прийнятий в Каліфорнії в 2005-му році закон, який забороняє продавати або здавати в прокат подібні ігри неповнолітнім, не був введений в життя, оскільки індустрія відеоігор одразу оспорила його конституційність. Вигравши два процеси в судах нижчої інстанції, Асоціація розважальних програм переконана, що і вищий суд її підтримає.

Позицію асоціації з’ясував її представник Майкл Ґаллаґер:

«Відеоігри мають розглядатися як і інші види медіа – як фільми, музика чи книжки... Ігри, створені нашою індустрією, повинні бути захищені першою поправкою до конституції, яка гарантує свободу слова».

Ігрова індустрія вже маркує свою продукцію від Е – для усіх, до М – для дорослої аудиторії. Все ж багато батьків хотіли б щоб ігри з елементами насилля повністю були заборонені для продажу. Тоді діти мусили б отримати дозвіл батьків перед тим як придбати гру.

Саванна Сівелл, яка є матір’ю, каже, що батьки повинні бути відповідальними за те, до чого мають доступ їх діти, особливо якщо йдеться про насилля.

Останні рішення Верховного суду США частіше схилялись у сторону захисту права на свободу слова. Це не зовсім хороший знак для прихильників заборони. Зовсім недавно Верховний суд відхилив федеральний закон, який забороняв показ відеокадрів, де міститься жорстоке ставлення до тварин.

Професор права Леслі Ґілоу Джекобс вважає, що склад теперішнього Верховного суду схильний трактувати першу поправку на захист свободи слова. А усі суди, що розглядали цю справу раніше, погодились у тому, що відеоігри – це різновид висловлювання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG