Спеціальні потреби

США вивчають ситуацію з демократією в Україні


Сполучені Штати вивчають ситуацію із дотриманням демократичних принципів в Україні. Заступник держсекретаря США з питань демократії та прав людини Томас Мелія протягом двох днів спілкувався з українськими урядовцями, опозицією та експертами з метою на місці з'яувати ситуацію в країні.

Опозиційні сили вже давно апелюють до міжнародних організацій та урядів інших країн, намагаючись довести, що нова українська влада грубо порушує демократичні свободи громадян, обмежує їхнє право на мирні протести та свободу слова. Від представників цього табору також лунають звинувачення у переслідуванні політичних опонентів за допомогою каральних органів. Активісти неурядових організацій висловлюють побоювання, що влада свідомо намагається збудувати режим «керованої демократії» на зразок російської політичної системи.

Після зустрічі із американським урядовцем в обох таборах побачили сигнали підтримки саме своєї позиції. У Юлії Тимошенко, з якою зустічався Томас Мелія, звертають увагу на його заяву про неприпустимість політично вмотивованого кримінального переслідування, стурбованість у зв’язку із зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіапросторі та суттєвим звуженням політичного плюралізму:

«Вибіркове застосування правосуддя є неприпустимим для будь-якої демократичної країни. США уважно слідкують за розвитком ситуації в Україні. Стосовно подій, які викликають наше занепокоєння, будуть зроблені відповідні заяви», – цитує американського посадовця прес-служба колишньої прем'єрки.

Втім влада не демонструє готовності змінювати власну політику і продовжує висловлювати незгоду із критикою на свою адресу. Українські урядовці звертають увагу на схвальні відгуки Сполучених Штатів про політичний консенсус, який продемонстрували народні депутати під час голосування за закон «Про доступ до публічної інформації». У Мінюсті зазначають, що під час зустрічі американський посадовець заявив, що ухвалення цього закону сприятиме покращенню політичного іміджу України.

Попри те, що американські урядовці поки що утримуються від різких заяв і не демонструють публічної підтримки когось із сторін суперечки, вони все частіше дають зрозуміти, що деякі дії української влади можуть виглядати як неприйнятні у демократичному суспільстві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG