Спеціальні потреби

Білий дім і Кремль домовились відновити переговори щодо відновлення інспекцій ядерних об'єктів - Держдеп


Прес-секретар Держдепу Нед Прайс під час брифінгу у Вашингтоні, 2 листопада 2022. (AP Photo/Susan Walsh)
Прес-секретар Держдепу Нед Прайс під час брифінгу у Вашингтоні, 2 листопада 2022. (AP Photo/Susan Walsh)

США та Росія домовилися про переговори щодо відновлення інспекцій ядерних об'єктів відповідно до підписаного у 2011 році договору New START, повідомив прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс. Такі дискусії відбудуться вперше від початку російської війни в Україні 24 лютого.

"Ми домовилися, що двостороння консультативна комісія збереться найближчим часом, відповідно до умов New START. Відомості про роботу комісії є конфіденційними, проте ми сподіваємось на конструктивне засідання", - заявив Прайс.

Посадовець додав: "Ми глибоко переконані у трансформаційній силі та важливості дипломатії та діалогу в усьому світі. Коли йдеться про Росію, звісно, ми не маємо ілюзій, ми маємо реалістичний погляд на те, який може бути діалог між США та Росією та що він може досягти [...] Це демонструє нашу відданість зменшенню ризиків, стратегічній стабільності, в інтересах обох сторін".

Переговори можуть відбутися на Близькому Сході, повідомила раніше російська газета "КоммерсантЪ" , зазначивши, що Москва більше не вважає Швейцарію, де такі зустрічі проводилися раніше, достатньо нейтральною після того, як країна ввела санкції проти Росії через війну в Україні.

Раніше агенція Reuters повідомила, що радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван провів конфіденційні переговори з російськими високопосадовцями, спрямовані на зниження ризику масштабнішої війни через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

В статті використано матеріал Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG