Спеціальні потреби

Президент Мексики прибув до США з державним візитом


Візит відбувається у час, коли обидві країни публічно заявили про необхідність посилення співпраці у боротьбі з насильством на кордоні між ними, торгівлею наркотиками, імміграційними а також торговельними питаннями.

Обидва президенти вважають свої зусилля критично важливими для наступних поколінь американців та мексиканців. Вони пообіцяли співпрацювати в широкому спектрі питань, а особливо що стосується безпеки кордонів, через які сьогодні злочинці переправляють великі партії наркотиків і зброї. До того ж - з боку Мексики у США потрапляє чимало нелегальних іммігрантів.

Як каже Хуан Пардініс від Мексиканського Інституту, що працює при Міжнародному центрі Вудро Вілсона, і американці, і мексиканці повинні зрозуміти що вони живуть в спільному регіоні і що майбутнє однієї країни буде тісно пов’язане з життям у іншій. За його словами, Мексика повинна провести реформу на ринку праці і надавати якіснішу освіту, щоби запропонувати молоді альтернативу торгівлі наркотиками. Натомість США, каже він, повинні фінансово підтримати навчання мексиканців, надати їм обладнання, а також сприяти їхнім ініціативам з боротьби з наркоторгівлею. З кінця 2006 року президент Кальдерон кинув на боротьбу з торговцями наркотиків 45 тисяч солдатів збройних сил. Утім, рівень насильства зменшити не вдалося. У Мексиці за чотири роки загинуло 22 тисячі людей. Втім, експерти сумніваються, що під час візиту президента Мексики до Вашингтона, буде оголошено якісь нові ініціативи.

Як вважає Шенон О`Ніл від Ради міжнародних відносин, зустріч проводиться для підтвердження статусу кво, для підтвердження прогресу, якого було досягнуто в багатьох питаннях. Втім, на цій зустрічі не йтиметься про нову велику амбітну мету.

За її словами О`Ніл, президент Кальдерон, найімовірніше, знову скаже про свою опозицію до нового імміграційного закону, прийнятому у штаті Арізона. Обидва президенти погоджуються, що цей закон може породити дискримінацію у відношенні до мексиканців. Утім Шенон каже, що адміністрація президента Обами повинна й надалі зосереджувати увагу не на критичних зауваженнях Кальдерона, а на спільних американсько-мексиканських досягненнях, особливо тих, що стосуються боротьби з наркоторгівлею.

Термін президентства Кальдерона завершується через два роки, і деякі аналітики кажуть, що Кальдерон вже фактично нічого не вирішує і тому шукає підтримки в офіційного Вашингтона. Як вважає політичний оглядач Деніс Дрессер, саме за підтримкою Кальдерон і приїхав.

«Йому потрібне схвалення США для боротьби з торгівлею наркотиками. Йому потрібна підтримка. Йому потрібне визнання за його хоробрість, наполегливість, його готовність взяти організовану злочинність під контроль у той час, як війна з наркоторгівлею стає дедалі менш популярною у його ж країні. Гадаю, президент Кальдерон їде сюди з надією, що як тільки Барак Обама висловить йому підтримку і схвально відгукнеться про кроки, зроблені ним протягом останніх трьох років, Філіпе Кальдерон зможе підкріпити свою політичну легітимність».

Разом з тим останні опитування громадської думки у Мексиці показують, що після 12 років правління державою партії Кальдерона, 52 відсотки жителів сьогодні підтримали б повернення до влади зараз опозиційної Інституційно-революційної партії.

XS
SM
MD
LG