Спеціальні потреби

Іноземці скуповують квартири у США


Продаж квартир у багатоповерхових будинках зростає - попри поточну нестійкість ринку нерухомості у США. Експерти ріелтерської індустрії повідомляють, що операції з купівлі-продажу квартир зросли за рік на 30%.У різних місцях це пояснюється різними факторами. В Маямі, наприклад, це зумовлено зацікавленістю іноземних інвесторів.

Башти багатоповерхових будинків стали невід’ємною ознакою сучасного Маямі. Велика розбудова багатоквартирних будинків почалась у ході небувало довгого буму на нерухомість, який, як відомо, завершився обвалом ринку нерухомості. За повідомленням Національної асоціації ріелторів, відживлення в Маямі стається за рахунок іноземних покупців.

Брати Анхель і Сантіяґо Еррера – з Венесуели. В березні вони купили 39 квартир у висотному будинку в Маямі, скориставшись найнижчими з можливих цінами. Їх інвестиції зумовлені відживленням ринку:

«Усім відомо, що ринок нерухомості у США зараз на такому рівні, що він не може вже знизитись. Тому ми вкладаємо сюди гроші, оскільки ціни, за всіма ознаками, підуть не вниз, а вгору!»

Брати вже вигідно перепродали 18 квартир покупцям з Венесуели, Еквадору та Аргентини. Інші куплені квартири вони планують здавати в оренду, поки ціни не стабілізуються. В штаті Флорида ціни на квартири за рік впали на 13%, а продажі зросли на 40%. За підрахунками ріелтора братів Еррера, Дженні Уертас, з проданих в Маямі квартир 60% придбали іноземці.

«До нас було подано понад 450 запитів з усього світу в бажанні придбати за низькими цінами велику кількість нерухомості», - каже Дженні.

Як свідчать дані, більшість іноземних покупців, приваблених зручним для них обмінним валютним курсом, купують нерухомість у США за готівку. В квартирному комплексі в Орландо більшістю нерухомості володіють іноземці.

Брокер Алек Стринґ говорить, що його продажі віддзеркалюють тенденції в іноземних інвестиціях в нерухомість у США, яка торік становила 66 мільярдів доларів:

«Ми продали 34 нерухомості за останні два з половиною місяці, і 80% з цього належить іноземним інвесторам».

Водночас Джеймс Федґаттер з Асоціації іноземних інвесторів в нерухоме майно зазначає, що закордонні покупці натрапляють на проблеми. За його словами, банки іноді не квапляться виставити на перепродаж нерухомість, відібрану за невиплати іпотечного кредиту, з чим на ринку виникає нестача доступних пропозицій.

«Найбільші скарги наших членів, які роблять інвестиції в США, стосуються браку вигідних покупок. Їм важко знайти з наявних пропозицій нерухомість за ту ціну, яку вони готові платити», - каже Джеймс.

Водночас він зазначає, що іноземні інвестори все ж не втрачають оптимізму. А між тим брати Еррера тепер обговорюють угоду щодо купівлі додаткових 60 квартир в Маямі, які вони розраховують згодом продати закордонним покупцям.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG