Спеціальні потреби

Перепис населення у США проходить не без викликів


Що десять років у Сполучених Штатах проводиться перепис населення. Згідно з законом, в перепис слід включати кожного жителя країни. Проте деяких людей надзвичайно важко не тільки знайти, щоби вручити анкету, але й переконати, що це для них не обернеться неприємностями з законом.

Працівник Бюро перепису населення Джо Акоста роздає анкети в Лос-анджелеській місії – релігійній добродійній організації, яка допомагає бездомним, що живуть в одній з дільниць у центрі міста. Він каже:

«Ми маємо змогу допомогти 52 мовами. Я володію лише трьома, але можу знайти відповідних людей».

Мерілінн Ліґґінз не була врахована в попередньому переписі. «Я живу на вулиці вже десь 15-20 років», – каже вона.

Тепер вона живе при місії і хоче, щоб її також внесли у перепис. Але в Лос-Анджелесі налічується близько 80 тисяч бездомних, і працівникам Бюро перепису доводиться розшукувати їх на вулицях.

Мер міста Антоніо Вільярайґоса наголошує на важливості врахування кожного. За його словами, місто втратило більше двохсот мільйонів доларів державного фінансування, тому що в минулому переписі не було враховано всіх жителів, включно з безпритульними. Мер Лос-Анджелеса пояснює:

«Тому ми працюємо в громадах, де історично найважче робити облік – з емігрантами, зокрема нелегальними, з нужденними і безпритульними».

Розподіл місць у Конгресі базується на даних перепису населення. І саме ці числа служать підставою для виділення 400 мільярдів доларів урядових фондів на місцеві проекти і послуги – наприклад, школи.

В минулому владі не вдавалось визначити точну кількість безпритульних і з’ясувати, скільки з них заповнили анкети. Багато з цих людей мають проблеми з законом і уникають документувати будь-що. Представниця бюро перепису населення Марина Клодіо запевняє, що усі відповіді в анкетах конфіденційні:

«Ми зобов’язані усю інформацію лишати конфіденційною і не маємо права відкривати жодних даних ані урядовим організаціям, ані поліції. Ми оприлюднюємо лише статистичні дані».

Цього разу у зусиллях якомога точніше переписати населення почали допомагати і добродійні установи. Голова лос-анджелеської місії Герб Смит каже:

«Ми всі погодились активно допомагати в тому, щоби перепис відбувся якомога точніше, щоби запевнитись, що федеральна допомога розподілятиметься справедливо».

Місцеві урядовці вказують, що точний підрахунок може означати, що завдяки федеральним фондам деяких безпритульних вдасться забрати з вулиць.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG