Спеціальні потреби

CША занепокоєні арештами у Росії


Речник Державного департаменту США Філіп Краулі
Речник Державного департаменту США Філіп Краулі

Державний департамент США висловив Росії стурбованість нещодавніми арештами демонстрантів та членів опозиції.

Речник Держдепартаменту Філіп Краулі сказав у середу, що США занепокоєні спробами залякувати громадян, журналістів та неурядові організації.

Він зазначив, що стаття 31 Конституції Російської Федерації гарантує право громадян на участь у мітингах і зібраннях, і що Вашингтон сподівається, що Росія виконуватиме свої зобов’язання щодо дотримання прав людини.

У вівторок російська міліція затримала до 120 учасників демонстрацій у Москві і Санкт-Петербурзі. Серед заарештованих був лідер опозиції і колишній заступник прем’єр-міністра Росії Борис Нємцов.

Деякі затримані у Москві демонстранти скандували «Росія без Путіна».

Опозиційні угруповання закликають до влаштування акцій протесту кожного 31 числа місяця з метою привернути увагу до статті 31 Конституції Російської Федерації.

Прем’єр-міністр Володимир Путін заявив, що міліція далі арештовуватиме демонстрантів, які беруть участь у несанкціонованих зібраннях.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG