Спеціальні потреби

Керрі і Заріф продовжують розмови про іранську ядерну програму


Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф
Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф

Державний секретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф матимуть зустріч в Нью-Йорку. Це перша зустріч обох дипломатів з часу повідомлення про досягнення рамкової угоди щодо обмеження іранської ядерної програми в обмін на пом’якшення міжнародних санкцій.

Високопоставлений представник Державного департаменту заявив у неділю, що зустріч відбудеться за лаштунками конференції ООН на тему Договору про непоширення ядерної технології.

Представники Тегерану і групи шести провідник країн світу встановили термін до 30 червня для досягнення остаточної угоди про ядерну програму Ірану, щоб вона не була використана для виготовлення ядерної зброї. Іран увесь час твердить, що його програма мирного призначення і вимагає повного скасування санкцій, які завдали серйозного удару його економіці.

Критики переговорів, серед яких є прем’єр-міністра Ізраїлю Беньямін Нетаньягу кажуть, що Сполучені Штати та їх партнери – Великобританія, Китай, Франція, Росія і Німеччина – надто поступливі щодо Ірану і що вони дозволять Ірану продовжувати надто велику частину ядерної діяльності, тоді як санкції будуть скасовані.

Президент Барак Обама захищає положення рамкової угоди, підкреслюючи, що санкції можуть бути встановлені наново, якщо Іран не дотримається своєї частини угоди.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG