Спеціальні потреби

Хаменеї: угода щодо іранської ядерної програми не остаточна


Аятола Алі Хаменеї
Аятола Алі Хаменеї

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї підкреслює, що рамкова угода з провідними країнами світу не є гарантією досягнення остаточної угоди про скорочення Тегераном ядерної програми в заміну на скасування міжнародних санкцій.

У виголошеній у четвер промові аятола Хаменеї сказав, що він «ані підтримує угоду, ані виступає проти» угоди, досягнутої минулого тижня Іраном і шістьма країнами, підкреслюючи, що угода поки що не завершена і не зобов’язуюча.

Проте найвпливовіший лідер Ірану висловив підтримку продовженню переговорів і сказав, що він підтримує угоду «яка шанує гідність і повагу Ірану».

Духовний лідер також піддав критиці Сполучені Штати за оприлюднення документа після переговорів, який накреслює тлумачення Вашингтоном положень угоди – як крок, який, за його словами, віддзеркалює диявольські наміри».

Тегеран і Вашингтон неодноразово не погоджувалися щодо кількох важливих деталей, включно із швидкістю, з якою мають бути скасовані міжнародні санкції проти Ірану після досягнення остаточної угоди.

У промові в четвер вранці президент Ірану Гассан Роугані заявив, що Тегеран не погодиться на остаточну угоду, якщо не будуть скасовані всі міжнародні санкції.

Іран повторно вимагав, щоб усі економічні санкції були скасовані негайно і остаточно, тоді як Сполучені Штати віддають перевагу поступовому скасуванню, щоб запевнити виконання Іраном положень угоди.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG