Спеціальні потреби

Глави МЗС країн G7 говоритимуть про Україну та Близький Схід


Former U.N. Secretary-General Kofi Annan
Former U.N. Secretary-General Kofi Annan

У середу у німецькому Любеку міністри закордонних справ країн «Великої сімки» обговорюють ключові питання міжнародної політики, зокрема – врегулювання ситуації на сході України.

Перед початком засідання міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр нагадав присутнім, що раніше цього тижня відбулася зустріч «нормандської четвірки» щодо ситуації в Україні. Він додав, що серед інших тем переговорів у Любеку буде іранська ядерна програма та ситуація у Ємені й інших країнах Близького Сходу.

Зустріч міністрів Великобританії, Франції, Німеччини, Канади, Італії, Японії і США завершується у середу. У засіданні також бере участь верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Моґеріні. Росію на саміт у Любеку не запрошували.

У середу державний секретар США Джон Керрі висловив упевненість, що президенту Бараку Обамі вдасться переконати Конгрес схвалити угоду щодо ядерної програми Ірану після того, як президент погодився представити угоду з Тегераном на розгляд законодавців.

«Перед нами стоїть серйозне завдання - завершити переговори з Іраном протягом двох з половиною місяців, - сказав Керрі після прибуття до Німеччини на зустріч глав МЗС країн G7.

«Вчора (у вівторок – ред) у Вашингтоні був досягнутий компроміс щодо включення Конгресу. Ми впевнені, що президент здатний досягти домовленості і зробити це так, щоб це сприяло більш безпечному світу», - додав він.

Президент США у вівторок погодився з тим, що Конгрес отримає право розглянути будь-яку угоду з Іраном, піддавшись тиску з боку республіканців і деяких представників своєї партії з приводу цієї проблеми.

Включення в процес Конгресу, який контролюють республіканці, додає новий елемент невизначеності на делікатних заключних стадіях переговорів між групою світових держав та Іраном, спрямованих на обмеження ядерної програми Тегерана в обмін на зняття санкцій.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр повідомив, що міністри закордонних справ «Великої сімки» обговорять хід переговорів з Іраном в ході зустрічі в Любеку.

Виступаючи у Тегерані представник іранського МЗС Марзіє Афхам повідомила, що Іран не дозволить, щоб внутрішньополітичні суперечки в США завадили переговорам з ядерного питання.

«Це їх внутрішньополітичні справи. Ми працюємо з американським урядом», - сказала вона.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG