Спеціальні потреби

«Велика сімка» озвучила вимоги до Росії


Велика сімка озвучила вимоги до Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Лідери країн «Великої сімки» шукають діалогу з Росією і просять припинити постачання військових в Україну. Путін відповів: «Вони всі брешуть».

Лідери країн «Великої сімки» другий день обговорюють питання російського втручання у кризу в Україні. Вперше за 17 років засідання відбувається без представництва Росії, яку бойкотують через окупацію української території. Лідери міжнародної спільноти сподіваються, що додаткових санкцій запроваджувати не доведеться, і конфлікт вдасться залагодити через діалог. Утім останні заяви Путіна не дають підстав сподіватись на успішні мирні переговори.

Це засідання мало відбуватись у форматі «восьми країн» ще на початку року. Утім, один із цієї групи порушив правила, а тому змушений був залишити клуб лідерів найбільших економік світу. Відтак славна «вісімка» перетворилась на «велику сімку». Уже без президента Росії Володимира Путіна. Сьогодні його міжнародні колеги виступають проти російської агресії та стають на захист України.

Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей заявляє, що усі члени Великої сімки визнають легітимність новообраного президента України Петра Порошенка і покладають надії, що він врегулює військовий конфлікт в країні.

Водночас Ван Ромпей озвучує вимоги «Великої сімки» до колишнього партнера по клубу вісімки - Росії: «G7 сподівається, що Росія співпрацюватиме з новообраним президентом України та закликає російську владу пришвидшити відведення військ від українсько-російського кордону, зупинити потік зброї та вйськових через кордон до України, і використати свій вплив на озброєних сепаратистів, щоб вони склали зброю і припинили насильство».

У Брюсселі «Велика сімка» погодилась координувати свої дії, щоб змусити Росію зупинити агресію проти України. Включно із можливим запровадженням додаткових санкцій.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель наполягає, що необхідно розв`язувати українську проблему виключно «діалогом та переговорами», утім вона розуміє, що залагодження конфлікту ще далеко.

«Важливо дати зрозуміти, що ми хочемо вирішення цієї проблеми через діалог. Ми вживатимемо інших заходів виключно у випадку, якщо діалог не матиме результату. Утім, ми сподіваємось, що через дипломатичні контакти, через перемовини цей діалог буде успішним. Обрання нового президента України, легітимність виборів якого визнали спостерігачі ОБСЄ, ще не кінець усіх проблем у даній ситуації. Необхідно вжити багато подальших кроків», - зазначила Анґела Меркель.

Такими подальшими кроками можуть бути санкції США Європи щодо Росії. Про можливість їх запровадження лідери «Великої сімки» згадують у спільний заяві, оприлюдненій після саміту.

Успіх у діалозі з Росією важко прогнозувати, адже президент Путін, якого «Велика сімка» нині бойкотує, не вибирає слів, звинувачуючи своїх партнерів у брехні. Водночас Володимир Путін каже, що відкритий до діалогу.

«Вони брешуть. Жодних військових, російських інструкторів на південному сході України немає. Не було і нема. Найагресивнішу, найжорсткішу політику на захист власних інтересів, як це розуміє американське керівництво, проводять Сполучені Штати. І це з року в рік. Наших російських військ практично закордоном немає, американські ж війська – скрізь є у світі, скрізь є американські війської бази», - сказав Путін в інтерв`ю французьким журналістам.

Президент США Барак Обама напередодні візиту до Європи заявляв, що не буде зустрічатися з президентом Росії. Утім Володимир Путін вважає, що українська криза тут ні до чого: «У мене немає підстав вважати, що він [Барак Обама – ред.] не хоче зі мною зустрічатися. В кінці кінців це його вибір. Я готовий до діалогу і вважаю, що діалог – найкращий спосіб звести мости».

Міжнародні лідери в Європі все ж мають можливіть перетнутися з російським президентом і поговорити про Україну. Усі вони у Франції після саміту беруть участь у відзначенні висадки союзних військ у Нормандії.

Дивіться також: "Нова російськомовна програма «Голосу Америки» -
"Студія Вашингтон"

Студия Вашингтон
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG