Спеціальні потреби

Обама виключає Кубу із списку країн-спонсорів тероризму


Барак Обама і Рауль Кастро
Барак Обама і Рауль Кастро

У вівторок президент США Барак Обама оголосив про свій намір виключити Кубу зі складеного Сполученими Штатами списку країн, що є спонсорами тероризму, продовжуючи докладати зусиль до нормалізації відносин з острівною державою після півстоліття взаємної ворожнечі.

Американський президент повідомив про це рішення Конгресу після того як Державний департамент ухвалив, що за останні шість місяців Куба «не чинила ніякої підтримки міжнародному тероризму» і запевнила США в тому, що не має наміру робити це в майбутньому.

Таке рішення Обама виніс всього через кілька днів після зустрічі з президентом Куби Раулем Кастро на Саміті Америк в Панамі. Це була перша зустріч керівників двох держав за понад 50 років.

Той факт, що Куба була в цьому списку стояв на перешкоді відновленню відносин між двома країнами, які поділяють 145 кілометрів моря.

Куба вже домагається цього, але Обама вирішив почекати до тих пір, поки не будуть врегульовані всі деталі, що стосуються нормалізації відносин. Обидві країни збираються відкрити посольства в своїх столицях, і виключення Куби з цього «чорного» списку може сприяти притоку нових інвестицій і відкрити країну для міжнародних ринків капіталу.

Таким чином, в списку США держав-спонсорів тероризму залишаються три країни - Іран, Судан і Сирія.

Тим часом МЗС Куби назвало це рішення президента Обами справедливим.

«Кубинський уряд визнав справедливим рішення, прийняте президентом США, про виключення Куби зі списку, в який вона ніколи не повинна була бути включена», - заявила голова відділу МЗС Куби з відносин зі США Жозефіна Відаль.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG