Спеціальні потреби

Екс-голова ФРС каже, що перепродування іпотечних кредитів викликало фінансову кризу в США


Екс-голова ФРС каже, що перепродування іпотечних кредитів викликало фінансову кризу в США
Екс-голова ФРС каже, що перепродування іпотечних кредитів викликало фінансову кризу в США

Колишній керівник Федеральної резервної системи США Ален Ґрінспен звинуватив у виникненні фінансової кризи у США, а відтак у завданій нею шкоді американській економіці, комплексні інвестиції пов’язані з перепродуванням іпотечних кредитів.

Ґрінспен сказав це на слуханнях у Конгресі США, перед спеціальною комісією створеною для розслідування причин фінансової кризи, що швидко охопила цілий світ.

Екс-голова ФРС захищав роль цього Центрального банку США кажучи, що низькі облікові ставки оправдавуються тим, що завдяки їм збільшилась кількість домовласників. Він зазначив, що Федеральний резерв вдавався до відповідних дій для захисту інтересів споживачів.

Критики однак кажуть, що низьковідсоткові позики заохочували до ризикованого кредитування позичальників із невисоким кредитним рейтингом, що спричинилось до кризи.

Ален Ґрінспен сказав, що фінансовому кризу можна було б уникнути, коли головні приватні банки мали б достатні резерви готівки для покриття потенційних втрат.

Конгрес США створив понад партійну комісію із 10 осіб для розслідування фінансової кризи, спричиненої крахом кредитних ринків у США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG