Спеціальні потреби

Президенти США і Китаю пообіцяли посилити співробітництво


Президент Обама вітає президента Ху Цзіньтао
Президент Обама вітає президента Ху Цзіньтао

Президент Барак Обама і його китайський колега Ху Цзінтао пообіцяли посилити співробітництво між їх країнами, визнаючи при цьому існування розходжень у поглядах.

Обидва президенти виступили з коротким словом на офіційній церемонії привітання до Білого дому китайського керівника.

Президент Обама наголосив на тому, що обидві країни зацікавлені в успіху одна одної і, що вони процвітатимуть і стануть більш убезпеченими від загроз коли працюватимуть разом. Він також вказав на необхідність шанувати права людини.

Президент Ху Ціньтао заявив, що США і Китай поділяють певні спільні інтереси та важливі спільні обов’язки і, що їм слід шукати спільної мови, незважаючи на розбіжності.

Ху зазначив, що спіробітництво між країнами повинно бути основане на взаємній пошані і на взаємних користях.

Вчора ввечері президент Обама запросив Ху Ціньтао до Білого дому на приватну вечерю. Тим часом у парку напроти Білого дому зібралося кількасот демонстрантів, які вимагали незалежності для Тибету і привернення більшої уваги до стану прав людини в Китаї.

Після сьогоднішніх розмов, лідери взяли участь у спільній прес-конференції. Сьогодні ввечері на честь президента Китайської Народної Республіки президент Обама і перша леді Мішель влаштовують урочистий державний бенкет.

Завтра Ху Цзіньтао матиме зустріч із лідерами Конгресу США і виступить з промовою до членів Китайсько-американської бізнес-ради. Візит у США китайський президент завершить у п’ятницю у місті Чикаго.

XS
SM
MD
LG