Спеціальні потреби

У США загострюється виборча риторика


З обранням одного з лідерів республіканців у Конгресі Пола Раяна кандидатом у віце-президенти, виборча риторика у США лише загострилася. І економіка, державний борг чи важливі зовнішньополітичні питання не обов’язково є в центрі передвиборчих дебатів. На початку цього тижня суперечка розгорілася навколо … не дуже доречного використання віце-президентом Джозефом Байденом слова «ланцюги» та собаки кандидата в президенти від Республіканської партії Мітта Ромні.

Виступаючи у Вірджинії, Байден розкритикував обіцянку Ромні зняти деякі нові обмеження на діяльність банків, накладені адміністрацією Обами.

«Він знову дозволить банкам писати власні правила. Мовляв, знімуть ланцюги з банків. Та вони вас закують в ланцюги!» - ось так озвучив свою думку віце-президент, відомий своїми недоречними висловлюваннями.

Одначе, в цей же час виборці демонструють бажання говорити про більш серйозні речі.
Одначе, в цей же час виборці демонструють бажання говорити про більш серйозні речі.


В аудиторії було чимало чорношкірих американців, у яких це порівняння викликало не найкращі історичні спогади. Мітт Ромні негайно цим скористався.

«Дикі та необережні звинувачення, які є соромом для президентської адміністрації. Мораль Білого Дому занепала ще нижче», - обурювався він.

Тепер Байден намагається пояснити, що вжив термін «ланцюги» як синонім до кайданів – слово, яке часто вживають самі республіканці, говорячи про економіку, і яке сам Байден використовував у своїх виступах багато разів.

«Останнього разу, коли ці хлопці зняли кайдани з економіки – як вони самі говорять – вони закували в кайдани середній клас», - сказав він.

А Барак Обама нагадав Ромні про його власний промах. Колись, їдучи з родиною у відпустку, Ромні прив’язав собаку до даху автомобіля. Мова у виступі Обами йшла про розвиток альтернативних джерел енергії.

«Що він так там сказав про вітряк? Що його не можна поставити на дах машини. Ну не знаю, може, він і пробував. Інші речі він ставив на дах», - натякнув він на стару історію.

Це, до речі, вже третій раз, коли Обама згадує про багатостраждального песика під час передвиборчої кампанії. Одначе, в цей же час виборці демонструють бажання говорити про більш серйозні речі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG