Спеціальні потреби

Ромні критикував Обаму на з’їзді афроамериканців


Про те, що його зустріне не зовсім дружньо налаштована аудиторія, Ромні був свідомий. Втім, він наважився не лише виступити на зібранні, але і сказав те, що присутні чути зовсім не хотіли:

«Я скасую кожну не ключову, коштовну для бюджету програму, в тому числі і реформу охорони здоров’я Обами».

Заява про намір скасувати прийняту за ініціативи Обами медичну реформу, спровокувала у залі хвилю незадоволення. Але Ромні продовжував критикувати діючого президента. Відтак, він зробив спробу апелювати до чорношкірої аудиторії в інший спосіб:

«Якщо ви хочете президента, який покращить життя афро-американської громади, ви дивитесь саме на нього».

Самого господаря Білого Дому на з’їзді не було, на зібранні від його імені виступав віце-президент Байден.

Традиційно, і ці вибори не є винятком, більшість чорношкірих виборців у США підтримують демократів. Захищають вони і реформу охорони здоров’я, за яку нині бореться Обама. Прихильник Обами Джессі Генді зазначає, що ця реформа виписана на прикладі закону, який свого часу ініціював сам Міт Ромні, коли був губернатором штату Массачуссетс:

«Він нас обманює, адже закон Обами має в основі такі ж фундаментальні положення, на яких побудований закон про охорону здоров’я в Массачусетсі».

Медпрацівник з Гьюстона Джерон Равін каже, що мільйони американців, які нині не мають медичного страхування, вважають цей закон порятунком:

«Недостатньо просто сказати афро-американській громаді - ми скасуємо цей закон. Ми хочемо знати, що буде зроблено замість цієї реформи».

Дехто на з’їзді відзначає, що у деяких питаннях позиція Ромні їм подобається. Так, президент Огайського осередку Асоціації Кевін Бедфорд підтримує пропозиції Ромні, направлені на розвиток малого бізнесу та захист національного виробника від нечесної конкуренції, яку, на його думку, створює Китай.

«Якщо подивитись на малий бізнес, який вимушений виживати на сучасному глобальному рику, ми повинні мати урядову політику, яка б захистила та створила кращі можливості для малих підприємців. Я певний, що наш малий бізнес може бути більш конкурентоспроможним», - говорить Кевін.

Ромні пообіцяв, що його програма реформування економіки допоможе американцям всіх кольорів:

«Якщо я стану президентом, я доведу, як ми можемо досягти прогресу, давши поштовх економіці , створивши нові робочі місця, збільшивши зарплати та давши американцям можливість нарешті мати ощадні рахунки».

Багатьом присутнім на з’їзді такі пропозиції подобаються. Втім багато з них хотіли почути конкретику.

«Було цікаво почути його гарно підготовлену передвиборчу промову. Він не сказав нам всього, що ми хотіли від нього почути», - говорить Кристіна Гаузер, яка голосуватиме на президентських в листопаді вперше.

За даними опитувань, 90 відсотків чорношкірих американців голосуватимуть на виборах за Обаму, втім менеджери кампанії Ромні сподіваються поласувати принаймні невеликим шматком цього електорату, адже в умовах щільних перегонів на рахунку кожен голос.

Відео - найголовніше

Ізраїльський десантник про участь у війні в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
XS
SM
MD
LG