Спеціальні потреби

У США відзначили дев`яту річницю терактів 11 вересня


Головні траурні заходи відбулися у Нью-Йорку, біля Вашингтона та у Пенсильванції, де у 2001 році років загинуло близько трьох тисяч людей. Церемонії очолили президент Барак Обама, віце-президент Джозеф Байден та нинішня і колишня перші леді Мішель Обама та Лора Буш.Хоча минуло вже дев`ять років, для багатьох американців цей день все ще сповнений болю і жахливих спогадів. В Нью-Йорку на місці, де стояли вежі-близнюки, лунали імена майже трьох тисяч жертв тер-актів, які зачитували члени родин загиблих.

О годині 8:46 хвилиною мовчання зібрані відзначили момент, коли перший захоплений літак врізався в один із хмарочосів торговельного центру. Сімнадцять хвилин пізніше – друга хвилина мовчання – в пам’ять другої вежі, ураженої другим захопленим літаком.

Як відзначив на церемонії мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ, ніяка інша громадська трагедія не уразила місто так глибоко і жодне інше місце не викликає стільки співчуття, любові і солідарності як площа, де стояв Світовий торговельний центр.

В ході подібного зібрання під Вашингтоном, де ще один захоплений літак врізався в Пентагон, президент Барак Обама вшанував пам’ять загиблих тут. Він наголосив, що події 11 вересня стали не просто нападом на Америку, а на самі принципи, на яких вона побудована.

«Вони недооцінили нашу волю, а ми, американці, вперті. Сьогодні в Афганістані і в інших частинах світу ми наступаємо і наносимо суттєві удари по аль-Кайді та її союзниках. Ми робитимемо усе, що необхідно, щоби захистити нашу країну».

Цьогорічна річниця супроводжується у США міжрелігійним тертям – від планів побудувати ісламський культурний центр неподалік падіння веж-близнюків – до погроз спалювання примірників Корану. Однак Обама підкреслив, що важливо розрізняти між ісламом як релігією та тими, хто намагається її спотворити.

«Можливо, в планах є посіяти міжконфесійний конфлікт, але американці не воюють і ніколи не будуть воювати з ісламом. Це не релігія вчинила напади в цей день. Це була аль-Кайда - мізерна групка відступників від релігії».

Перша леді Мішель Обама разом з своєю попередницею Лорою Буш взяли участь у вшануванні пам’яті пасажирів рейсу 93, які повстали проти терористів і змусили літак впасти в полі під Шанксвілем в Пенсильванії.

Мішель Обама там закликала зобраних запевнити, щоби пам’ять про тих, хто там віддав тут своє життя, і надалі осія надихала усіх американців.

Лора Буш говорила про зло, яке діється у світі, та протиставила його проявам доброти, які можна состерігати в Америці.

Як зазначив президент Обама, американці повинні не просто пам’ятати цей день, але лишатись об’єднаними, допомагати нужденним і боротись з тими, хто шкодить Сполученим Штатам.

XS
SM
MD
LG