Спеціальні потреби

Доку Умаров погрожує Москві новими вибухами


Доку Умаров
Доку Умаров

На оприлюдненому у вівторок відео Доку Умаров взяв на себе відповідальність за вибухи в аеропорту Домодєдово. Умаров обіцяє надсилати до Москви терористів-самогубців поки Кавказ не стане «мусульманським та вільним».

Умаров заявив, що сотні самогубців вже готові здійснити вибухи в столиці Росії.

«З Божою поміччю, спецоперації буде здійснено в майбутньому. Так і буде, у нас є сотні братів готових пожертвувати собою», – виголошує на відеозаписі 46-річний Умаров, який назвиває себе Еміром Кавказького емірату.

Російський експерт з питань тероризму Андрій Солдатов каже, що Умаров спробує втілити свої погрози. На думку Солдатова, ватажок бойовиків розуміє, який вплив мають теракти у Москві – політичній та медіастолиці Росії.

Протягом двох тижнів після вибухів в аеропорту «Домодєдово» на Кавказі не припиняються напади на поліцію. Втім, Москву значно більше турбує хвиля телефонних повідомлень про бомби у торговельних центрах та на вокзалах.

Тим часом, президент Росії Дмитро Медведєв спробував відвернути увагу ЗМІ, звільнивши двох генералів ФСБ. Всього за час, що минув після вибухів в аеропорту було звільнено 10 посадовців середнього рівня.

Втім критики, такі як Солдатов, зауважують, що досі карають виключно чиновників відповідальних за безпеку на транспортів, а не відповідальних за антитерористичні заходи. Прем’єр-міністр Росії, Володимир Путін, який сам є ветераном КДБ, минулого тижня зізнався, що Росія має брати приклад з роботи західних контр-терористичних служб.

У російських аеропортах вже з’явились пункти перевірки, обладнані металошукачами та системами сканування багажу. При вході в аеропорт необхідно пред’являти паспорт, або водійське посвідчення. Незабаром терміналах аеропортів з’являться додаткові огорожі та камери, які будуть наживо транслювати події в терміналах правоохоронцям.

Невідомо чи зупинять ці заходи безпеки бойовиків, що переховуються в кавказьких лісах. Нагадаємо, що перший ордер на арешт Доку Умарова було видано ще в 1992-му році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG