Спеціальні потреби

Єврокомісія ігноруватиме футбольну першість в Україні


Європейська комісія не змінила своєї позиції та ігноруватиме континентальну футбольну першість в Україні. Про намір керівництва цієї інституції Європейського Союзу утриматися від поїздок до Києва заявила речник ЄК Піа Аренкільде Гансен.

«Ні європейські комісари, ні президент станом на сьогодні не мають наміру відвідувати будь-які спортивні події, будь-які матчі в Україні», – заявила вона на прес-конференції.

Водночас європейські чиновники, за її словами, вже дали згоду приїхати на відкриття першості та деякі матчі, що проходитимуть у Польщі. Таким чином Гансен підтвердила, що позиція ЄС непохитна, і члени Союзу не побачили готовності українського керівництва прислухатися до критики європейських колег щодо практики вибіркового застосування правосуддя та кримінального переслідування опозиції.

Британські медіа повідомляють, що таке ж рішення ухвалив і уряд цієї країни. Попри те, що збірна Англії зіграє всі матчі групового турніру в Україні, жоден із посадовців не відвідає поєдинки своєї команди. Таким чином офіційний Лондон хоче висловити протест проти політично вмотивованих вироків колишнім урядовцям.

Занепокоєння тривалим ув’язненням екс-прем’єра Юлії Тимошенко висловила й Європейська народна партія. Президент ЄНП Вільфред Мартенс закликав лідерів ЄС, чиї команди братимуть участь у турнірі, використати будь-яку публічну можливість, щоб вимагати негайного звільнення політичних в’язнів. «Напередодні чемпіонату з футболу Євро-2012 в Польщі та Україні, Політична Асамблея Європейської народної партії повторює своє занепокоєння стосовно тривалого ув’язнення Юлії Тимошенко та репресій проти демократичної опозиції, які продовжуються в Україні», – цитує заяву Мартенса прес-служба партії «Батьківщина».

Ці заяви європейських політиків підтверджують закиди української опозиції, яка вже давно говорить про фактичну міжнародну ізоляцію президента Януковича. Опоненти влади побоюються, що в разі системних порушень на парламентських виборах ЄС і США обмежать контакти з українською владою. «Якщо на виборах не буде відновлено політичний баланс, то країна опиниться в повній політичній ізоляції. Державі конче необхідно переорієнтувати курс у напрямку євроінтеграції», – заявив член Ради партії «Фронт змін» Андрій Пишний.

Напередодні про фактичну міжнародну ізоляцію України говорив і колишній президент Європейського парламенту Єжи Бузек. В інетерв’ю виданню «Комерсант» він поклав відповідальність за ситуацію на українське керівництво, яке не прислухаєтсья до порад партнерів.

Водночас самі українські урядовці знову дали зрозуміти, що західним політикам не слід розраховувати на поступки в справі ув’язнених лідерів опозиції. Прем’єр-міністр Микола Азаров висловив готовність допустити європейських експертів до судових слухань у справі Юлії Тимошенко. «Із задоволенням підтверджую, що, за результатами наших інтенсивних контактів з президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем протягом останніх тижнів та особливо останніх днів, сторони досягли остаточної домовленості про склад групи визнаних в Європі, авторитетних представників ЄС для моніторингу судових процесів, у яких фігурує колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко», – заявив Азаров.

Сторони домовилися, що цю місію виконуватимуть колишній президент Республіки Польща Александер Квасневський та колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс. Український прем’єр назвав допуск іноземних спостерігачів свідченням відкритості України для об’єктивного моніторингу та висловив впевненість, що участь Квасневського і Кокса у засіданнях під час касаційного процесу і судових слухань переконає ЄС у відповідності судових процесів проти колишніх урядовців правовим демократичним стандартам та принципам верховенства права.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG