Спеціальні потреби

Янукович оголосив про 100% готовність України до Євро


Україна до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 готова на 100%. Про це заявив президент Янукович під час зустрічі в понеділок у Києві із сенатором від штату Іллінойс, заступником голови фракції Демократичної партії в Сенаті США Ричардом Дурбіним.

Повідомивши про повну готовність до футбольного свята, президент наголосив на заслугах у цьому своєї команди. «Два роки тому рівень підготовки до Євро-2012 оцінювався фахівцями на рівні 10-12%, ми безнадійно відставали від графіка підготовки, і застережень, що ми не встигнемо, було дуже багато», – сказав Янукович, слова якого цитує прес-служба президента.

У понеділок Україна здала останній великий об’єкт, запланований до чемпіонату – термінал D у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Термінал, будівництво якого розпочалося у листопаді 2008 року і коштувало 4,8 мільярда гривень, став найбільшим в Україні. Перші рейси аеровокзал прийме уже у вівторок. Урочисто відкриваючи комплекс, президент Янукович запевнив: Україна зробила все, щоб на високому рівні провести чемпіонат. «Ми зробили все, щоб не підвести усіх, хто приймав ці рішення – перш за все УЄФА і тих, хто підтримував увесь час ідею проведення цього свята футболу в Україні та Польщі», – заявив глава держави.

Ми зробили все, щоб не підвести усіх, хто приймав ці рішення – перш за все УЄФА і тих, хто підтримував увесь час ідею проведення цього свята футболу в Україні та Польщі
Віктор Янукович

Так само високо оцінює готовність країни за два тижні до початку чемпіонату віце-прем’єр, міністр інфраструктури Борис Колесников. На його думку, ступінь готовності дорівнює 99,9%. Як заявив міністр в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина», залишилося ще добудувати трасу Київ-Житомир. При цьому, як стверджує Колесников, підготовка до чемпіонату обійшлася Україні у сім разів менше, ніж Польщі. За його даними, Україна витратила на Євро 5 мільярдів доларів, тоді як Польща – 34 мільярди. Як сподівається віце-прем’єр, вкладені кошти Україна зможе повернути. «Я гадаю, що на туризмі Україна заробить в рази більше. Вважаю, мінімальна виручка становитиме 1,3-1,5 мільярда доларів», – спрогнозував Колесников. Він також навів прогнози експертів, згідно з якими Україну під час чемпіонату відвідає від 800 тисяч до 1,2 мільйона туристів. Що ж до закидів опозиції стосовно надмірної дорожнечі об’єктів Євро-2012 та зловживань влади, то Колесников назвав ці звинувачення «брудною технологією».

А тим часом незалежні експерти наводять дані, які контрастують зі звітами українських урядовців. Будівництво нових та модернізація старих стадіонів до Євро-2012 Україні обійшлися значно дорожче, ніж Польщі. Про це повідомила у понеділок фінансова компанія Bloomberg, яка наводить порівняльний графік вартості одного місця на нових та відновлених стадіонах. При цьому українські показники у рази вищі не тільки за польські, але й за показник ПАР та Бразилії (перша приймала чемпіонат світу з футболу 2010 року, друга прийматиме чемпіонат 2014 року).

При цьому автори дослідження прямо пов’язують згадані дані з рівнем корупції в Україні.

«Нові стадіони для чемпіонату Євро-2012 у Польщі удвічі дешевші за стадіони в Україні – пострадянській республіці, яка перегнала Того, Уганду і Таджикистан за рівнем сприйняття корупції», – повідомляє Bloomberg.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG