Спеціальні потреби

Українці власноруч покращуватимуть імідж своєї країни


Житло, зустріч в аеропорті, англомовні екскурсії, інформаційну допомогу - задарма для гостей Євро-2012 пропонує рух «Friendly Ukraine».

Житло, зустріч в аеропорті, англомовні екскурсії, інформаційна допомога – і все це задарма для гостей Євро-2012. Рух небайдужих однодумців об’єднали назвою «Friendly Ukraine».

Волонтери створили три сайти, кожен з яких пропонує свої послуги. Безкоштовне житло можна знайти на www.rooms4free.org.ua, пропозиції щодо трансферу, екскурсій та інших перекладацьких послуг - www.2012well.com.ua та www.Icanhelpu.com.ua. Також волонтери-перекладачі отримають футболки та значки із надписами англійською «Я можу допомогти» («I can help you»), щоб фанати змогли знайти їх у натовпі.

«Євро-2012 приймає ні конкретне міністерство, ні конкретна держава, ні конкретні чиновники. Євро-2012 приймають українці. Це стосується кожного».
Ігор Завілінський.
Поштовхом для такої діяльності стала кількість негативних матеріалів про Україну в західній пресі, каже координатор проекту «2012well.com.ua» Ігор Завілінський.


«Основною точкою був не мій аналіз підготовки до Євро-2012 Україною. Тут можна давати різну оцінку. Для мене відправною точкою була та кількість негативу у західній пресі, яку ми отримали», - зазначив він.

Для координатора проекту «Friendly Ukraine» Вікторії Світлової зіпсований імідж країни також відіграв не останню роль. «Ми є звичайними громадянами, які хочуть сказати, що українці – це дружня нація, це гостинна нація. А те, що відбуваються якісь негаразди на політичному терені, то це не наша провина, і ми надамо цьому оцінку на виборах», - пояснює Вікторія Світлова.

Наразі близько 700 українців вже зголосилися безкоштовно перекладати для іноземних фанатів. Ще близько 300 українців по всій країні згодні безкоштовно розмістити у себе вдома футбольних фанатів.

«Вже близько 100 людей знайшли собі кімнати, квартири, місця на кухні. Фанати такі люди, які ладні ночувати де завгодно, аби побачити гру своєї збірної», - каже координатор проекту «rooms4free.org.ua» Максим Продан. Деякі фанати навіть пропонують зайвий квиток на матч в обмін на житло, розказують волонтери.

Люди, які зголошуються, дуже вітають таку ініціативу, говорить Ігор Завілінський. «Наші волонтери мають три мотивації: перше – це добре провести час під час Євро; друге – познайомитися із цікавими людьми, і третє – попрактикуватися у знанні англійської мови», - пояснює координатор «2012well.com.ua».

«Євро-2012 приймає ні конкретне міністерство, ні конкретна держава, ні конкретні чиновники. Євро-2012 приймають українці. Це стосується кожного», - підсумував Ігор Завілінський.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG