Спеціальні потреби

Касацію в «газовій справі» перенесли ближче до фіналу Євро-2012


Розгляд касаційної скарги в «газовій» справі, що мав відбутися сьогодні, перенесли аж на 26 червня. Вищий спеціальний суд вирішив не розглядати касацію на вирок Тимошенко без її присутності. Тим самим суддя задовольнив клопотання державних обвинувачів, які посилалися на право особи бути присутньою при розгляді справи та просили зачекати, доки екс- прем’єрка одужає і прибуде на слухання.

«Маразмом і абсурдом» назвав таке рішення захисник Сергій Власенко. Як він наголосив, присутність на касаційному процесі – це право, але не обов'язок підсудного. При цьому, Тимошенко свою позицію заявила чітко у письмовому вигляді: участі у цих слуханнях вона брати не хоче.

Адвокат нагадав також, що відсутність Тимошенко не заважала суддям розглядати її справу у першій та у другій інстанції – у Печерському та в Апеляційному суді. І ось тепер, у касаційній інстанції, де її присутність не обов'язкова, розгляд вирішили відкласти більш ніж на місяць.

Вищий спецсуд навмисно затягує розгляд касаційної скарги, – заявив Власенко.

«Під час розгляду справи в Печерському суді Кіреєв сидів у справі з 9 години ранку і до восьмої, дев’ятої, десятої вечора. Кіреєв робив це практично без перерви. Кіреєв слухав справу за відсутності Тимошенко, Кіреєв слухав справу за відсутності захисту. Сьогодні судді зробили абсолютно іншу річ – їм зараз треба затягувати розгляд справи», – сказав захисник екс-прем'єрки журналістам.

На думку захисту, таке затягування має на меті ускладнити подання позову до Європейського суду з прав людини (звертатися до якого можна лише пройшовши всі інстанції в Україні). Відтак адвокати Тимошенко вирішили не чекати рішення Вищого спецсуду і одразу позиватися в Європейський суд.

«Сьогоднішнє засідання ми вважаємо остаточним рішенням і йдемо у Європейський суд з прав людини», – повідомив Сергій Власенко журналістам.

А тим часом детективне продовження дістала історія з екс-омбудсменом Ніною Карпачовою, яка у тюремній камері сфотографувала і оприлюднила сліди побоїв на тілі Тимошенко. Колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини змушена була виїхати за межі України. Про це повідомив у вівторок перший заступник голови парламентської фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв. За його словами, екс-омбудсмен залишила Україну через прямий тиск з боку Генпрокуратури. Де саме перебуває Карпачова, Соболєв не сказав. Він повідомив, що опозиційні депутати звернулися до верховного комісара з прав людини ПАРЄ з проханням розслідувати дії вищих посадовців, які могли дати вказівки ГПУ тиснути на екс-омбудсмена.

Водночас у київській прокуратурі заперечили факт тиску на Карпачову. Звинувачення на свою адресу відомство назвало такими, що «не відповідають дійності, мають провокаційний і політичний характер». Як мовиться в заяві, оприлюдненій у вівторок, Карпачову жодного разу навіть не викликали до прокуратури. А працівники секретаріату омбудсмена самі звернулися зі скаргою на свою колишню начальницю, яка – сказано в заяві – вимагала від них оприлюднити в пресі неправдиву інформацію про те, нібито прокуратура їх утискає.

Опальний екс-омбудсмен, яка впродовж трьох каденцій захищала порушені права людини в Україні, здається, тепер сама потребує захисту. Після відвідин Тимошенко у колонії та оприлюднення фотографій її синців Генпрокуратура звинуватила Карпачову у фальсифікації експертного висновку, а в офісі уповноваженого було проведено обшук.

XS
SM
MD
LG