Спеціальні потреби

Свобода слова в Україні: СБУ зацікавилось блогінгом


Попри кінець політичного сезону і сезон відпусток, в Україні постійно з’являються новини пов’язані зі свободою слова. Служба безпеки України викликала на розмову українського блогера Олега Шинкаренка.

Сам блогер повідомив, що до нього прийшли співробітники СБУ і запросили на розмову: "Коли я поцікавився, про що саме буде розмова, він сказав, що розмова стосуватиметься записів в моєму Живому журналі, які "залишили неприємний слід".

Основна тема записів блогера останнім часом – критичні замітки щодо приїзду до України патріарха Кирила та діяльності президента Віктора Януковича.

Олег Шинкаренко повідомив, що йому вручили повістку на розмову зі слідчим СБУ. В ході розмови йому інкримінували погрози на адресу перших осіб держави.

Після цього, розповів пан Шинкаренко «Телекритиці», слідчий запропонував йому два варіанти: «Або вони мене затримують надовго і починають серйозні такі розбори; або я пишу роз'яснення, що я не мав наміру погрожувати, що вибачаюсь і що такого більше ніколи робити не буду. Ну я все це написав. Але одразу виникло запитання, що саме я не буду робити?...Це мені не пояснили».

Блогер розцінює такі дії СБУ, як наступ на приватне життя. «Це мій особистий щоденник. Він відкритий, але я його не рекламую, і у нього можна потрапити тільки якщо знаєш адресу, або цілеспрямовано вишукуєш певну інформацію. Виходить, що СБУ цілеспрямовано шукає людей, які незадоволені режимом і шукає приводи для тиску на них. Тому що навіть жарти розцінюються, як погрози чийомусь життю», - прокоментував Шинкаренко.

Натомість в СБУ ЖЖ не вважають справою особистою. Як сказала прес-секретарка СБУ Марина Остапенко, записи в ЖЖ не можна вважати особистим щоденником: «Інтернет - це засіб масової комунікації, це ж не його особистий щоденник, у який хтось заліз. Він виставляє його, щоб його хтось читав, це поширення якихось речей. Якщо він каже, що пожартував – тоді все гаразд. А якщо це не жарт? І нормально, коли робиться все для того, щоб ніякого насильства не сталось».

Останнім часом експерти фіксують різке зниження критики на адресу української влади у засобах масової інформації. Сьогодні заступник керівника державного Першого національного телеканалу Валід Арфуш заявив, що державний мовник взагалі не повинен критикувати владу і має висвітлювати її роботу позитивно:

"Зараз багато йде розмов про громадське телебачення, кажуть, що Перший канал не повинен бути пов`язаний з владою... Та я вважаю, що Перший національний обов'язково повинен бути провладним. Вважаю, що в кожній країні повинен бути такий канал. Яка б влада не була, завжди знайдеться канал, який її критикуватиме. А Перший національний має завжди висвітлювати роботу влади, доносити лише позитивну інформацію до глядачів. Тоді люди нехай самі судять, чи справді все так, як кажуть на каналі", - додав Арфуш.

На його думку, Перший національний "має підтримувати владу, а влада повинна знати, що Перший національний завжди її захищатиме".

При цьому пан Арфуш переконаний, що в Україні немає цензури. У відповідь на тези французької організації Репротери без кордонів про погіршення ситуації в українських медіа Арфуш сказав таке: "Чого ви, наприклад, не поїдете в Росію? - "Путін нас не пустить»... Ну ось, вони приїхали сюди, їм ніхто нічого не забороняв, і ще критикують..."

Останнім часом від українських журналістів все частіше лунають заяви про тиск та цензуру. Саме це стало причиною появи руху журналістів під назвою «Стоп цензурі!».

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG