Спеціальні потреби

Річниця вбивства Ґонґадзе: сумніви щодо версії про замовлення від Кравченка


Річниця вбивства Ґонґадзе: сумніви щодо версії про замовлення від Кравченка
Річниця вбивства Ґонґадзе: сумніви щодо версії про замовлення від Кравченка

День пам’яті українських журналістів у десяту річницю вбивства Ґеоргія Ґонґадзе закінчився скандалом. Журналістів вперше від 2005 року не пустили до Адміністрації президента, аби вони там могли залишити свічки пам’яті про нерозкриті вбивства колег.

Міліція перегородила журналістську ходу і журналісти не змогли потрапити до двору Адміністрації попри те, що прохід там є вільним для громадян. Працівники міліції заявили, що місце акції визначене поза межами Адміністрації Віктора Януковича.

Сьогодні у Києві, окрім ходи зі свічками, відбувалося чимало подій, які мали на меті висловити ставлення української та міжнародної громадськості до проблеми вбивства журналістів в Україні та світі.

Переважна більшість експертів висловили застереження щодо офіційної версії слідства про те, що замовником вбивства Ґеоргія Ґонґадзе був покійний генерал міліції Юрій Кравченко.

Як йдеться у заяві чотирьох журналістських організацій: «Нас серйозно непокоїть iнформацiя про те, що головним замовником вбивства Ґонґадзе може бути названий покiйний генерал Юрiй Кравченко. Цi застереження в першу чергу пов'язанi з тим, що слiдство не пояснює мотиви, за яких Кравченко мiг вiддати наказ про вбивство. Зважаючи на умисне затягування розслiдування та серйознi помилки слiдства це виглядає як спроба приховати справжнiх замовникiв вбивства та свiдоме перенесення провини на покiйного Кравченка, аби реальнi замовники уникли покарання».

Не вірять версії про замовлення від Кравченка і українські політики. Як написав у своєму блозі народний депутат Анатолій Гриценко: «Не вірю. Не було у Кравченка жодних мотивів замовляти це вбивство. Кравченко, нам кажуть, учинив самогубство. Двома пострілами? Із різнокаліберної зброї? Не вірю.Звіряче вбивство українського журналіста сколихнуло увесь світ. Увесь світ не повірить висновкам українського слідства. Увесь світ не визнає справедливим рішення українського суду».

Один із організаторів акцій протесту після вбивства Ґеоргія Володимир Чемерис сказав, що в цій справі ще далеко до того, аби поставити крапку, оскільки Україна та світ так і не почули відповіді на всі питання щодо цього злочину. Таку ж думку висловив і колищній голова слідчої комісії парламенту Григорій Омельченко.

Важливим моментом, на думку журналістських організацій залишається те, що до справи так і не долучили плівки майора Мельниченка: «Очевидно, що українська влада не дала відповіді щодо діяльності майора Миколи Мельниченка, який ніби-то записував розмови про Ґонгґадзе в кабінеті Кучми. Відтак, його плівки не можуть бути викорристані використані, як доказ. За декілька тижнів дії Мельниченка підпадуть під захист положення про закінчення строку давності, і шанс на отримання важливих доказів у справі Ґонґадзе буде втрачено».

Колишня доповідачка ПАРЄ у справі Ґонґадзе, а нині Федеральний міністр юстиції Німеччини Сабіна Лойтхойзер-Шнарренберг, у привітанні до учасників міжнародної конференції, що відбулася сьогодні в Києві написала таке: «Така подія, як насильницька смерть колишнього начальника пана Пукача, екс міністра внутрішніх справ Кравченка, що був знайдений мертвим з двома вогнепальними пораненнями у голову зранку того дня, коли його мали допитати в прокуратурі, свідчить про велику складність належного проведення подібного розслідування».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG