Спеціальні потреби

Янукович боїться провокацій на виборах, а опозиція каже про масові порушення


Янукович боїться провокацій на виборах, а опозиція каже про масові порушення
Янукович боїться провокацій на виборах, а опозиція каже про масові порушення

Президент Янукович зустрівся з послами та керівниками дипломатичних місій, які є спостерігачами на місцевих виборах в Україні.

Головну проблему в ході виборів Янукович вбачає у можливих провокаціях та запевняє, що суди готові до швидкого ухвалення виборів. «Що мене хвилює на цих виборах? Мене хвилюють лише провокації. Впевнений, що суди будуть працювати… І всі, хто звертатиметься, отримають відповідь», - сказав він.

Водночас, за інформацією Голосу Америки, Віктор Янукович на зустрічі запевнив послів, що після місцевих виборів розпочнеться робота над виборчим кодексом, в якому мають бути прибрані неузгодженості та найбільш суперечливі моменти, щодо яких лунає чимало критики від українських та іноземних спостерігачів. Також, Янукович знову повторив тезу про те, що вибори мають відбуватися один раз на 5 років, оскільки велика кількість виборів шкодить іміджу України.

Координатор мережі ОПОРА, яка веде спостереження за виборами в Україні, Ольга Айвазовська, каже, що позитивним моментом є готовність Президента до діалогу. Водночас, вона зазначає, що в ході зустрічі було очевидно – Віктор Янукович продовжує себе асоціювати з Партією регіонів, а це створює певний вплив на виборчий процес.

«Президент заявляє, що мав зустрічі з представниками влади де наголошував на неприпустимості їхньої участі у виборах, але до нас доходить інформація про активне втручання посадовців у виборчі справи» - каже пані Айвазовська.

Опозиційні партії, у свою чергу, переконують міжнародних спостерігачів у тому, що вибори відбуваються з масовими порушеннями. «Єдиний центр» сьогодні звернувся до глав місій спостереження із заявою, в якій подаються конкретні типові факти порушень. У документі, підписаному колишнім головою Комітету виборців України Ігорем Поповим, констатується, що вибори проходять в умовах «тотального нехтування діючою владою норм права, численних порушень чинного законодавства і демократичних процедур, широкого застосування адміністративного ресурсу, тиску і примусу до суб’єктів виборчого процесу».

Саме з метою запобігти фальсифікаціям опозиційна партія “Наша Україна” сьогодні приєдналася до об’єднання «Стоп фальсифікації!», куди вже увійшли 8 політичних сил. Вони мають на меті боротись проти фальсифікацій влади на виборах у рамках створеного комітету.

Робота об’єднання офіційно стартувала вчора, як йдеться в офіційних повідомленнях, «кампанія з виборів до місцевих рад, що триває в Україні, засвідчила, що влада створює серйозні перешкоди на шляху вільного волевиявлення громадян. Ставка робиться на маніпуляції і фальсифікації». Відтак, опозиція збирається спільно чинити опір зловживанням в ході виборів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG