Спеціальні потреби

Янукович провів нараду з розвитку Криму. Меджліс проігнорував.


Янукович провів нараду з розвитку Криму. Меджліс проігнорував.
Янукович провів нараду з розвитку Криму. Меджліс проігнорував.

Під час відпустки у Криму Віктор Янукович провів там нараду зі стратегічного планування розвитку півострова, участь у якій взяли перші особи українського уряду та Автономії.

Серед головних проблем він назвав відсутність координації між центром та регіональною владою, відсутність достатніх інвестицій, не раціональне використання узбережжя.

Поза тим, одну з головних проблем півострова – взаємодію місцевого населення з кримськими татарами обговорити так і не вдалося. Меджліс на засіданні президії ухвалив рішення не брати участь у цій нараді.

У відповідній заяві Меджліс відзначає, що 13 травня 2010 року в Києві відбулася зустріч голови Меджлісу Мустафи Джемільова з президентом, де вони домовилися про зустріч з Радою представників кримськотатарського народу при президенті України. На зустрічі планувалося обговорити найбільш актуальні питання, пов`язані з поверненням, облаштуванням і відновленням прав кримськотатарського народу.

"До запланованої зустрічі Радою представників кримськотатарського народу було проведено відповідну підготовчу роботу. Проте, напередодні зустрічі були зроблені дії, що йдуть урозріз із раніше прийнятим президентом України рішенням про проведення засідання Ради представників кримськотатарського народу. Так, замість засідання Ради представників кримськотатарського народу за участю президента України було запропоновано "зустріч із представниками кримськотатарського населення", - йдеться в заяві.

В результаті на зустріч прийшло декілька представників кримськотатарських організацій. Меджліс вважає, що "на цю переформатовану зустріч, окрім керівників Меджлісу кримськотатарського народу і делегованих його президією учасників, виявилися запрошеними не керівники більшості впливових громадських організацій кримських татар, які активно працюють і мають авторитет у Криму, а представники двох-трьох відомих своєю скандальністю громадсько-політичних утворень, за якими стоять особи, готові заради своїх амбіцій до будь-яких деструктивних дій".

Сам Янукович рішення Меджлісу назвав зайвим політикуванням: «Хай цьому оцінку дає кримськотатарський народ. Політикування незрозуміле для мене. До кого вони в опозиції: до населення Автономної республіки Крим, до Автономної республіки Крим? Ми ніяких політичних питань не розглядали, ми розглядали питання розвитку Кримської автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які повинні залучатися до цієї роботи.

Янукович також сказав, що підтримує законні вимоги кримських татар щодо соціально-економічного розвитку Криму, вирішення питань депортованого народу, проблем гуманітарної сфери, тощо. «Ми, як європейська держава, будемо виконувати всі рішення Ради Європи у цьому напрямку і скеровувати наші зусилля на вирішення проблем», – наголосив президент. Водночас він підкреслив, що в основу всіх рішень, безумовно, мають бути покладені загальнонаціональні інтереси всього українського народу.

Також він пообіцяв вирішити питання будівництва мечеті у Сімферополі та виступив проти дискримінації кримських татар, як здобувачів праці в місцевих органах влади.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG