Спеціальні потреби

Микола Азаров: українська економіка виходить з рецесії


Результати, які демонструє українська економіка свідчать про початок виходу з рецесії. Прем'єр-міністр України Микола Азаров називає позитивними темпи зростання основних економічних показників. За офіційними даними, за п’ять місяців валовий внутрішній продукт країни виріс на 6,1%. В той же час промислове виробництво в Україні збільшилося в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 12,6%. Такі дані Микола Азаров оприлюднив під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами ста днів діяльності свого уряду. Посадовець назвав роботу уряду за цей період дуже насиченою і об’єктивно результативною:

«Ми далекі від того, щоб оголосити: криза закінчилась. Нікуди вона не ділася. Проте, ми почали правильно з нею боротися: стимулювати внутрішнє споживання для відновлення внутрішнього виробництва. Тобто, ми зробили ставку на власні сили, і вона дає плоди».

За словами Азарова, уряду вдалося значно збільшити соціальні видатки, зокрема витрати на фінансування освіти і охорони здоров’я. З початку року зросли доходи громадян – до кінця року, прогнозує уряд, зарплати збільшаться на 38%.

Водоночас опозиція оцінює досягнення уряду Миколи Азарова доволі критично. Перший заступник голови партії «ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов закидає йому фінансування дефіциту державного бюджету за рахунок емісійних коштів. За його пірахунками, уряд фактично надрукував понад 21 мільярд гривень. Така тактика матеме згубні наслідки, попереджає колишній урядовець:

«Відсутність реальних реформ і відповідна відсутність кредитів МВФ покривається внутрішніми запозиченнями. Протягом останніх місяців на внутрішніми ринку запозичено 15,2 млрд. грн. І зокрема, ще 6 млрд. гривень отримано від Національного банку у вигляді перевищення доходів над видатками за минулий рік. Якщо тенденція фінансування уряду за рахунок коштів Нацбанку продовжуватиметься, ми отримаємо знецінення гривні», - вважає один із лідерів опозиції.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG