Спеціальні потреби

Азаров у Брюсселі запевняв про свободу слова і жартував про СБУ


Прем’єр-міністр України Микола Азаров і президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров і президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей.

Прем’єр-міністр Микола Азаров у Брюсселі доносив урядову позицію до депутатів Європарламенту за посередництва групи «Прогресивний альянс соціалістів та демократів», яка організувала спеціальну конференцію щодо відносин України та ЄС.

Ця група відтепер буде головним політичним партнером Партії Регіонів у ЄС. Микола Азаров, як голова партії та Голова політичної групи «Прогресивний альянс соціалістів та демократів», і Мартін Шульц підписали меморандум про співробітництво.

«Ми почали переговори з партією соціалістів та демократів і сьогодні підписали таку угоду, хоча ми повинні були зробити це раніше. Наше співробітництво дозволить донести до Європейського парламенту реальну політичну спрямованість нашої партії і реальні дії. І наша взаємодія дозволить розвіяти деякі міфи, які нав’язуються у стінах Європарламенту», – підкреслив він.

Відомо, що політичний опонент регіоналів «Батьківщина» Тимошенко активно співпрацює з найбільшою групою в Європарламенті – групою Європейської народної партії, яка вже декілька разів критикувала дії української влади.

Тепер за допомогою соціалістів Азаров розповів євро-парламентарям, що інформація про утиски свободи преси в Україні не відповідає дійсності.

«Я звичайно не прагну пояснювати, що це не так. Я просто запрошую всіх приїхати до України, пожити там з тиждень, подивитися з десяток українських каналів, однак систематично подивитися», - сказав він.

Його аргументація – власна відсутність на екранах телевізорів: «Я наперед запевняю, що за ці 7 днів прем`єр-міністр, лідер найбільшої політичної партії, жодного разу не виступить у прямому ефірі… А от так звані представники опозиції, які скаржаться, що їх не пускають, то, найімовірніше, ви побачите їх або через день, або щодня».

При цьому, за словами прем`єра, у новинах телеканалів з`являється «дуже багато» негативних матеріалів про діяльність уряду. «Будь-який негативний виступ ЗМІ змушує уряд відреагувати, як мінімум, перевірити», - сказав прем`єр.

Відповідаючи на питання про роль СБУ у справі тиску на медіа, журналістів та активістів Азаров відбувся жартом: "Якщо таємна служба втручається в щось, про це стає відомо, то яка ж це таємна служба? Я жартую, звичайно. В цілому, я вважаю, що Служба безпеки України має займатися безпекою країни", - сказав він.

Не дав прем’єр і конкретної відповіді щодо можливості передачі активів української ГТС в активи майбутнього газотранспортного консорціуму у зв'язку з внесенням до Верховної Ради законопроекту, що передбачає можливість приватизації української ГТС. «Поживемо - побачимо» - сказав Азаров, який раніше критично висловлювався з приводу злиття Нафтогазу України з російським Газпромом.

XS
SM
MD
LG