Спеціальні потреби

Правозахисники оприлюднили перелік порушень прав людини в Україні


Правозахисники оприлюднили перелік порушень прав людини в Україні
Правозахисники оприлюднили перелік порушень прав людини в Україні

Понад 40 українських правозахисних організацій проаналізували стан прав і свобод в країні за 2009-2010 роки.

За словами виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Володимира Яворського, підготовлений документ розішлють у відповідні національні та міжнародні організації. Таким чином, наявність конкретних фактів заважатиме уряду заперечувати, що проблеми не існує.

«Під час мого візиту до Вашингтона, в процесі роботи комісії із стратегічного партнерства Україна-США, представники уряду відкрито заявляли, що жодних порушень немає. А те, що бачать американці – це замовні сюжети, які замовила опозиція», розказує Володимир Яворський.

«На сьогоднішній день – це єдине джерело інформації про порушення прав людини», – додає він.

Порівнюючи минулі роки, правозахисники звертають увагу, що наразі «спостерігається різкий наступ на громадянські права та політичні свободи», «помітно погіршилася ситуація із свободою вираження поглядів». Зокрема, посилилась цензура саме на телебаченні, яка присутня у різних формах – заборона сюжетів із критикою, обмеження редакційних повноважень, видання інструкцій, тощо, йдеться у доповіді.

Окрім цього чинна влада «успадкувала» системні проблеми в царині прав людини, серед яких і порушення права на справедливий суд, і на захист від катувань та іншого насильства. З’явилися факти політичних переслідувань, чого в Україні не було з 2004 року, кажуть правозахисники.

За словами співголови Харківської правозахисної спілки (ХПС), Євгена Захарова, «факти політичних переслідувань в Україні – це сором на весь світ. І влада повинна це розуміти».

Що ж до реакції влади на звернення правозахисних організацій – експерти констатували, що влада їх просто ігнорує.

Детальний опис порушень вмістився у масштабну доповідь-книгу, доступну будь-кому на офіційних сайтах УГПСЛ та ХПС. Увесь документ поділений на 26 розділів і містить як конкретні факти порушень існуючих прав, так і рекомендації правозахисників щодо того, як знизити їх кількість та підтягнути українське законодавство до міжнародних стандартів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG