Спеціальні потреби

До кримінальної справи Тимошенко долучили її Twitter-сторінку


До кримінальної справи Тимошенко долучили її Twitter-сторінку
До кримінальної справи Тимошенко долучили її Twitter-сторінку

Суддя Родіон Кіреєв долучив матеріали Тwitter-акаунту Юлії Тимошенко до кримінальної справи проти неї. Про це в Печерському райсуді попросила прокурор Лілія Фролова. Зокрема, вона зробила клопотання долучити до справи пости екс-прем’єр-міністра у Twitter про власне ставлення до подій у суді, до самого судді та діючої влади. За словами прокурора, вони є «некоректними».

Те, що акаунт у соціальній мережі Twitter дійсно належить Тимошенко, лідерка БЮТу сама підтвердила на судовому засіданні. Cторінка екс-прем’єрки існує вже більше півроку, і нові дописи з’являються тут досить часто. Найчастіше Юлія Тимошенко писала під час допитів у Генпрокуратурі, і зараз, під час судових засідань у справі проти неї. В постах політик дає різні оцінки діючій владі та судовій системі в Україні, загалом негативні. Суддю Кіреєва Юлія Тимошенко завжди описує як «маріонетку», а суд як «судилище».

У відповідь на рішення суду, екс-прем’єр-міністр запропонувала долучити до матеріалів свій щоденник за 5-й клас та гербарій за 7-мий. Одночасно на своїй сторінці у Twitter Юлія Тимошенко залишила наступний пост: «Зараз, мабуть, проти твіттера справу порушать. А iPad посадять на підписку про невиїзд. Відчувають, що 140 символів – це сильніше, ніж 140 грифонівців».

Окрім цього суддя Родіон Кіреєв знову відхилив клопотання захисту про надання додаткового часу для ознайомлення із матеріалами справи. За словами адвоката Тимошенко Миколи Сірого, йому довелося поспати всього три години перед судом. Наразі захисник ознайомився лише із 350 сторінками справи.

Суддя відмовив і у закритті справи щодо газових угод 2009 року у зв’язку з відсутністю доказів її провини. Про це наголосив захист, проаналізувавши обвинувальний висновок.

У понеділок ж у газеті «Kyiv Post» з’явилася інформація про те, що американська компанія Universal Trading & Investment Co., Inc (UTICo) на початку липня подала позов у Нью-Йорку до Юлії Тимошенко. В документі, який оприлюднила газета, йдеться про вимогу виплати боргу компанії Єдині енергетичні системи України на суму 18,3 млн. доларів. UTICo також звинувачує Тимошенко у приховуванні прибутків та активів української компанії від кредиторів. В партії «Батьківщина» інформацію про новий позов не коментують.

Інший позов від НАК Нафтогазу України Юлія Тимошенко коментує як «асбурд від першої до останньої літери». Нагадаємо, що НАК Нафтогаз України заявив позов про стягнення з Юлії Тимошенко 1,516 млрд. грн. для компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання у 2009 році газових угод з Росією.

Наступне судове засідання по справі проти Тимошенко відбудеться вже у вівторок. Суддя Кіреєв також ухвалив рішення про зміну порядку дослідження доказів у справі. 26 липня, у вівторок, спочатку опитають свідків, потім розглянуть письмові докази, і наприкінці заслухають покази Юлії Тимошенко.

XS
SM
MD
LG