Спеціальні потреби

Українців закликають 1 грудня не дивитися телебачення


Українців закликають 1 грудня не дивитися телебачення
Українців закликають 1 грудня не дивитися телебачення

Активісти громадянської ініціативи «Маніпуляціям – ні!» зазначають, що «маніпуляції та джинсові новини» змушують їх не дивитися українське телебачення. Організатори ініціативи пропонують 1 грудня розпочати по всій країні акцію «День без ТБ».

«Закликаємо припинити «згодовувати» нам з екранів той непотріб, який телевізійні боси ніколи не дозволили би дивитися своїм дітям – брехливі «джинсові» новини, низькопробні серіали, скопійовані шоу», йдеться в маніфесті ініціативи.

Таким чином, ініціатори сподіваються, що ця акція змусить очільників українських телеканалів хоча б частково змінити редакційну політику.

Змінити рішення українського телеканалу вдалося представникам Молодіжного націоналістичного конгресу, які провели пікет під стінами телекомпанії ICTV. Причиною пікету став фільм «Ми з майбутнього-2», який ICTV планував показати 27 листопада, в день пам’яті жертв Голодомору. Ця стрічка не була рекомендована Міністерством культури і туризму до показу на території України як така, що містить епізоди, у яких «простежується тенденція до розпалювання міжнаціональної ворожнечі та суб’єктивний погляд на історичні події».

Пікетувальники звернулися до власника телеканалу Віктора Пінчука із вимогою відмовитися від показу фільму «Ми з майбутнього-2», а також зазначили, що «трансляція даного фільму – це свідоме плюндрування національної пам’яті українського народу. Історичні події у ньому цілеспрямовано викривлені таким чином, щоб принизити гідність українців». На думку організаторів пікету, «27 листопада 2010-го року – день Пам’яті жертв Голодомору. Потрібно запалити свічку пам’яті, а не принижувати українців».

Після пікету фільм було знято з показу. За словами прес-служби телеканалу ICTV, таке рішення було прийняте «у зв’язку з численними проханнями глядачів, думка яких для нас дуже важлива». Показ стрічки перенесли на невизначений строк.

Громадянська ініціатива «Маніпуляціям – ні!» не вперше закликає не дивитися телевізор взагалі. У липні ініціатори закликали українців провести ціле «Літо без ТБ».

Попри заклики, телебачення залишається одним із основних джерел інформації для українців. За даними соцопитування, проведеного громадською організацією «Українське демократичне коло», інформаційні програми «Інтера» дивляться 69% респондентів, «1+1» – 58%. На третьому місці ICTV – 24,9%. Не дивляться інформаційних програм взагалі лише 3% українців.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG