Спеціальні потреби

Актуально

Більшість американців невдоволені політикою Трампа у сфері міжрасових взаємин

Переважна більшість афроамериканців і латиноамериканців вважають, що дії Дональда Трампа в якості президента США несприятливо позначилися на їхньому становищі, а близько двох третин населення в цілому не схвалює те, як президент веде себе у питаннях, пов'язаних з міжрасовими відносинами. Про це свідчить нове опитування, проведене центром NORC на замовлення Associated Press.

Згідно з результатами опитування, близько половини американців вважають, що дії Трампа негативно позначаються на афроамериканцях, мусульманах і жінках, а трохи більше половини респондентів відзначає негативні наслідки і для латиноамериканців.

У расових питаннях рейтинг схвалення Трампа становить 33 відсотки. Для порівняння, його економічну політику схвалюють близько половини респондентів. Президентство Трампа в цілому схвально оцінюють 4 з 10 американців.

Серед чорношкірого населення США лише 4 відсотки респондентів вважають, що дії Трампа позитивно позначаються на житті афроамериканців, тоді як 81 відсоток відзначають, що через нього їх становище погіршилося. Приблизно стільки ж афроамериканців вважають, що політика Трампа несприятлива для латиноамериканців, мусульман і жінок.

67 відсотків латиноамериканців вважають, що політика Трампа в цілому несприятливо впливає на латиноамериканське населення, тоді як 19 відсотків вважають, що сприятливо. Більшість латиноамериканців також бачать негативні наслідки для афроамериканців, мусульман і жінок.

Серед білих американців близько третини вважають, що дії Трампа позитивно впливають на афроамериканців, латиноамериканців і жінок, а близько чверті вважають, що вони сприятливі для мусульман. 47 відсотків респондентів вважають, що політика Трампа негативно позначається на латиноамериканцях, 44 відсотки бачать несприятливі наслідки для мусульман, 39 відсотків - для жінок і афроамериканців.

Серед республіканців 6 із 10 респондентів вважають, що політика Трампа сприятлива для жінок, латиноамериканців і афроамериканців, 4 з 10 вважають її сприятливою для мусульман. Не більше 2 з 10 республіканців відзначили, що дії Трампа негативно позначаються на будь-який зі згаданих груп.Кількість республіканців, які позитивно оцінюють вплив Трампа на згадані групи, збільшилася в порівнянні з опитуванням AP-NORC, що проводилися в лютому 2018 року. В опитуванні, яке проводилося з 20 по 23 вересня, брали участь 1286 дорослих.

Дивіться також: 100 казок мами Гуски - українською презентували у Сан-Франциско

100 казок мами Гуски - українською презентували у Сан-Франциско. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Всі новини дня

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Чому в інтересах США продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні — пояснює лідер республіканців. Відео

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл пояснив, чому в інтересах Сполучених Штатів продовжувати та навіть посилювати допомогу Україні.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG