Спеціальні потреби

Міні-хатки на зміну розкішним будинкам: нова модна тенденція у США


Економічна криза та крах ринку нерухомості США змусили багатьох американців переселитися з великих розкішних будинків, які вони вже не могли утримувати, у менші помешкання, які їм по кишені. Дехто підійшов до цього процесу радикально і переселився у мініатюрні будинки, площею до десяти квадратних метрів. Власники таких міні-помешкань переконують, що цього абсолютно достатньо для нормального життя.

Джей Шейфер ще з дитинства не любив жити у великих будинках через просту і зрозумілу причину – йому та його сестрі щотижня доводилось прибирати дім площею 370 метрів квадратних.

Шейфер загорівся ідеєю сконструювати якомога менший будинок, у якому можна було б жити комфортно:

«Виглядає, що багато речей, які я мав вдома, ніяк не робили мене щасливішим, а лише додавали роботи. Тому я позбувся усього зайвого і залишив тільки те, що мені потрібно».

Більше ніж десять років Шейфер прожив у будиночку площею 9 квадратних метрів. У ньому вмістилися туалет з душем, кухня, а під стелею – окрема спальна кімната.

Коли Шейфер одружився, його дружина сказала, що їй потрібно більше місця. Вони переселилися у новий будинок, у 5 разів більший від їх попереднього. Але при цьому він у п’ять разів менший, ніж типовий американський будинок.

Вже більше 300 людей у США переїхали жити у міні-будинки, сконструйовані Шейфером. Вартість такого дому, який складається як конструктор – 50 тисяч доларів. Це вп’ятеро дешевше, ніж будівництво звичайного будинку. А якщо власник ще й сам його складатиме – це обійдеться йому ще дешевше. Сестри Гал-Пейн разом збудували цей будинок – площею 16 метрів квадратних.

За даними національної асоціації будівельників з 2009-го року середній новозведений будинок у США був дещо меншим, ніж у попередні роки. Для когось – це неприємна реальність, а для когось – саме те, що вони хотіли.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG