Спеціальні потреби

США відкрили пряму лінію зв’язку з КНДР – Тіллерсон


Зустріч держсекретаря США Рекса Тіллерсона і Сі Цзіньпіна в Пекіні

Держсекретар, який перебуває з візитом у Пекіні, сказав журналістам, що США хочуть знати, чи режим Кім Чен Ина зацікавлений у переговорах про денуклеаризацію КНДР

Сполучені Штати відкрили прямий канал зв’язку з Північною Кореєю і розслідують можливість відбуття переговорів з режимом Кім Чен Ина у справі здачі Пхеньяном ядерної зброї.

Про це заявив у суботу державний секретар США Рекс Тіллерсон, який перебуває в Пекіні, де намагається заручитися співпрацею Китаю у кампанії чинення «максимального тиску» на Північну Корею.

«Ми вивчаємо таку можливість, отож повідомлятимемо вас про результати», - сказав Тіллерсон після розмов з китайськими посадовцями. «Ми розпитуємо. У нас лінії зв’язку з Пхеньяном. Ми не діємо в темряві. Ми маємо три відкриті канали зв’язку з Пхеньяном».

На тлі напружених відносин на Корейському півострові, Тіллерсон провів зустріч з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, на якій вони обговорювали ядерну програму КНДР. Серед інших питань на порядку денному – торговельні відносини і підготовка до першого візиту до Китаю у листопаді президента Дональда Трампа.

США консультуються з китайськими посадовцями щодо зобов’язання Пекіна припинити імпорт певних північнокорейських товарів.

З повною імплементацією, заборона на експорт цих продуктів може значно скоротити доходи КНДР цього року. За цифрами Державного департаменту, у 2016 Північна Корея отримали півтора мільярда доларів від експорту цих товарів до Китаю.

Китай є головним торговельним партнером Північної Кореї. Залучення Китаю до цієї кампанії Вашингтона є ключовим елементом перекриття доступу Пхеньяна до твердої валюти.

Чільний директор азійських програми при центрі Carnegie Endowment for International Peace Даґлас Паал каже, одначе, що вплив Китаю на Північну Корею – обмежений.

«КНДР неохоче прислуховується до вказівок Китаю. Пхеньян використовує все, що може від Китаю, але не звертається до нього за політичними порадами. Отож це проблема, яку США і Південній Кореї доведеться вирішувати безпосередньо з Північною Корею», - вважає Паал.

Дивіться також: Twitter закрив аккаунти російських оперативників

Twitter закрив аккаунти російських оперативників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Інше за темою

XS
SM
MD
LG