Спеціальні потреби

США відкликають дипломатичних працівників із Куби у відповідь на «напади на здоров'я»


Державний департамент США заявив, що вивозить всіх своїх несуттєвих дипломатичних кадрів з Куби у відповідь на «напади на здоров'я» на 21 американського дипломата в Гавані.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон оприлюднив заяву, в якій говорить, що Сполучені Штати підтримують дипломатичні відносини з Кубою, але, передусім, повинні ставити здоров'я та безпеку американських дипломатів.

У своїй заяві Тіллерсон стверджує, що до того часу, поки уряд Куби не зможе забезпечити безпеку американських дипломатів на острові, співробітники посольства будуть скорочуватись до персоналу з надзвичайних ситуацій «з метою мінімізації кількості дипломатів, які піддаються ризикам».

Держекретар зазначає, що характер нападів на американських дипломатів залишається незрозумілим.

У заяві висвітлено, як працівники посольства, які постраждали від «нападів», виявляли низку фізичних симптомів, у тому числі скаржилися на слух, втрату слуху, запаморочення, головний біль, втому, когнітивні проблеми та проблеми зі сном.

Тіллерсон зазначив у заяві: «Слідчі не змогли визначити, хто несе відповідальність або що спричиняє ці напади».

Державний департамент також видав попередження щодо подорожей, рекомендуючи громадянам США уникати поїздок на острів та інформуючи їх про рішення Держдепу відкликати дипломатичний персонал. Куба ініціювала в останню хвилину дипломатичну спробу уникнути будь-яких каральних заходів, заявивши, що Гавана не має уявлення про те, хто стоїть за нападами, та пропонує співпрацювати з Вашингтоном, щоб розслідувати їх обставини

.

Дивіться також: Білий дім розпочав внутрішнє розслідування щодо використання персональних імейлів в офіційних справах

XS
SM
MD
LG