Спеціальні потреби

Вудс відновлює імідж перед поверненням у професійний гольф


Приватне життя гравця у гольф Тайґера Вудса продовжують обговорювати у мас-медіа США та усього світу. У неділю Тайґер Вудс дав два п’ятихвилинні інтерв’ю спортивним телевізійним каналам – уперше після інциденту на День подяки минулого року. І цих інтерв’ю він ще раз визнав, що мав численні позашлюбні афери. У квітні Вудс повертається у професійний гольф, беручи участь у турнірі Мастерс. Чи достатньо цих інтерв’ю, аби його пробачили уболівальники та спонсори?

Ідеальний світ Вудса розсипався на шматки у листопаді минулого року. Спочатку, за досі невідомих для широкої публіки обставин, його машина потрапила в аварію біля його ж будинку. Потім стали публічно відомими історії про його численні позашлюбні любовні афери. Тайгер Вудс шкодує про те, що з ним трапилось:

«Тоді я був людиною, якою я сподівався ніколи не стати. Я облишив практикувати Буддизм. Я припинив займатися медитаціями. Я перестав робити всі речі, яким мене навчили мої тато з мамою. Як я вже сказав, я почувався так, ніби мені все дозволено. І це не так, як мене виховали мої батьки».

Кілька місяців перед цими зізнаннями Тайґер Вудс старанного уникав публічності. Але напередодні повернення до професійного гольфу спортсмен та його команда роблять кроки, аби відмити його імідж. Найбільш ймовірно, що ще у листопаді минулого року Тайгер Вудс найняв фахівців з кризового менеджменту, які мали йому допомогти зменшити кількість негативних згадувань у пресі. Але їх роботу багато фахівців вважають провальною.

Ричард Левік очолює вашингтонську фірму, що спеціалізується на кризовому менеджменті. Протягом останніх 12 років, за його словами, він допоміг тисячам клієнтів навколо світу у кризових ситуаціях та у судових справах. Левік каже, що Тайгер Вудс та його радники зробили все неправильно:

«Найперше, що він мав зробити, так це виступити відкрито та показати певну вразливість. Натомість його нерішучість призвела лише до роздмухування скандалу».

Скандал коштував Тайґеру Вудсу мільйони доларів у спонсорських виплатах. Також у квітні він вперше з початку скандалу візьме участь у великому турнірі. Втім, не всі спонсори його залишили. Інші фахівці з кризового менеджменту вважають, що Тайґер Вудс має прекрасні шанси повернутися до великого гольфу та великих гонорарів.

Левік каже, що існує три основних принципи, які допомагають виходити з кризової ситуації, коли нанесено величезної шкоди репутації компанії чи відомої особи. Це швидкість, прозорість та лідерство.

Можливо ці поради допоможуть Тайґеру Вудсу відновити довіру уболівальників та спонсорів. Але він каже, що найважливішим для нього є отримати пробачення від двох жінок – його дружини та матері.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG