Спеціальні потреби

Помпео у Мюнхені заявив, що «Захід перемагає» - оглядачі кажуть, що це посварить його із західними союзниками


Держсекретар виступив з промовою на захист міжнародної ролі США на Мюнхенській конференції з безпеки

Держсекретар США Майк Помпео у суботу виступив на захист глобальної ролі США, незважаючи на побоювання європейців, пообіцявши, що західні цінності отримають перемогу над бажанням Китаю створити свою «імперію».

Помпео постарався заспокоїти європейців, стурбованих риторикою президента Дональда Трампа «Америка перш за все», його суперечливим ставленням до трансатлантичної військового альянсу НАТО і погрозами запровадити мито на товари з Європи.

Із задоволенням повідомляю, що смерть трансатлантичного альянсу - це сильне перебільшення
Майк Помпео

«Із задоволенням повідомляю, що смерть трансатлантичного альянсу - це сильне перебільшення. Захід перемагає, і ми перемагаємо разом », - сказав Помпео, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, перераховуючи заходи, вжиті США для захисту ліберальних демократій.

Помпео частково відповів на виступ президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера, який у п'ятницю звинуватив США, Росію і Китай у створенні атмосфери глобальної недовіри.
Рішення Трампа про виходу з іранської ядерної угоди і Паризької кліматичної угоди завдало шкоди європейським пріоритетам, а визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю послабило європейську дипломатію.

Помпео став на захист американської стратегії, сказавши, що Європа Японія та інші союзники США єдині щодо Китаю, Ірану та Росії, незважаючи на «тактичні відмінності».

Висміяв провідну тему конференції, сказав, що європейські лідери поширюють неправду про альянс, у тріумфальному тоні говорить про перемогу Заходу
Том Райт з Brookings Institution про промову Помпео

Він підкреслив негативне ставлення Вашингтона до будівництва газопроводу «Північний потік - 2», який підтримується урядом канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Говорячи про російську анексію українського Криму, кіберзагрози, що виходять від Ірану і економічній політиці Китаю, Помпео сказав, що ці країн все ще «бажають створити імперії» і дестабілізують міжнародну систему, засновану на загальноприйнятих правилах.

Виступ Помпео розкритикував виконавчий директор міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch Кеннет Рот.

"Державний секретар США Помпео намагається приховати розкол всередині Заходу, ігноруючи той факт, що саме одноосібна відмова від міжнародних стандартів з боку адміністрації Трампа стала провідною причиною цього розколу", - твітує Рот.

Том Райт дослідник американського аналітичного центру Brookings Institution відзначив, що виступ Помпео може сприйматись, як образа на адресу організаторів конференції, які назвали офіційною темою події "життя без домінуючої ролі Заходу" (Westlessness - англ.)

"Ця промова Помпео не буде добре сприйнята тут (у Європі - прим. ГА). Висміяв провідну тему конференції, сказав, що європейські лідери поширюють неправду про альянс, у тріумфальному тоні говорить про перемогу Заходу", - твітує Райт.

Натомість на думку журналіста консервативного видання The Washington Free Beacon промова Помпео стала "одним із найбільш потужних виступів на захист глобального лідерства президента Дональда Трампа".

Міністр оборони США Марк Еспер, який взяв слово після Помпео, в своїй промові сфокусувався на Китаї, звинувативши Пекін в «брудної стратегії», що реалізується за допомогою телекомунікаційної компанії Huawei.

Китай маніпулює давно встановленим міжнародним порядком
Мініст оборони США

«Дуже важливо, щоб ми, як міжнародна спільнота, усвідомили проблеми, пов'язані з тим, що Китай маніпулює давно встановленим міжнародним порядком», - сказав Еспер.

Міністр оборони зазначив, що для Великобританії ще не пізно «зробити два кроки назад» у нещодавно ухваленому рішенні про обмежену участь Huawei у створенні британських 5G-мереж.

«У нас може бути безпрограшна стратегія, якщо ми просто будемо дотримуватися міжнародних правил, які встановлювалися протягом десятиліть ... [з урахуванням] поваги права людини, поваги суверенітету», - сказав він.

Дивіться також: Про вагомість Мюнхенських дискусій та контраверсії навколо нового "мирного плану" для України

XS
SM
MD
LG