Спеціальні потреби

У Бангкоку збільшується кількість жертв антиурядових протестів


Антиурядові демонстранти несуть пораненого в Бангкоку цивільного
Антиурядові демонстранти несуть пораненого в Бангкоку цивільного

У столиці Таїланду Бангкоку продовжуються криваві сутички між силами безпеки і антиурядовими демонстрантами, відомими як «червоні сорочки».

Від четверга, коли спалахнула нова хвиля протестів, 22 особи загинули і щонайменше 170 отримали поранення. Серед поранених є кілька іноземних журналістів.

В суботу ввечері прем’єр-міністр Абхисит Ветчачива заявив у телевізійній промові до народу, що його уряд не піде на поступки демонстрантам. Наміром уряду, сказав він, є якнайскоріше повернення до «нормального» стану при «найменших втратах».

Очевидці кажуть, що вони бачили тіла з ранами від вогнепальної зброї, які забрали з району на північ від табору демонстрантів. На урядових плакатах повідомлено, що це зона, де застосовують «бойові кулі».

В суботу вранці демонстранти перебрали контроль над важливим схрещенням автострад у передмісті столиці.

Лідер демонстрантів Джатупорн Промпан заявив, що ситуація в столиці Таїланду нагадує «громадянську війну, але обіцяв, що протести і опір спробам їх придушення продовжуватимуться до часу відставки прем’єр-міністра Абхисита Ветчачиви.

«Червоні сорочки» твердять, що уряд Абхисита незаконний і повинен подати у відставку, щоб уможливити проведення нових виборів.

Демонстранти окупують центральний діловий район Бангкока від середини березня, що змусило закрити готелі і крамниці. Протягом двох місяців заворушень загинуло понад тридцять людей.

Сутички між силами безпеки і демонстрантами посилились цього тижня після того, як був серйозно поранений генерал, який приєднався до «червоних сорочок».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун та інші світові лідери закликали до закінчення насильства. Він сказав, що «дуже заохочує» обидві сторони до повернення до діалогу, щоб послабити напруженість.

Однак «червоні сорочки» кажуть, що уряд прем’єр-міністра Абхисита Ветчачиви був встановлений незаконно після того, як суд змусив до розпуску уряд колишнього прем’єр-міністра Таксіна Шінаватри.

Кілька днів тому висунув «остаточну» пропозицію щодо розпуску парламенту і проведення нових виборів 14 листопада, тобто на понад рік раніше, ніж планувалося. Проте «червоні сорочки» відкинули цю пропозицію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG