Спеціальні потреби

У Бангкоку продовжуються сутички між силами безпеки і демонстрантами


В сутичці між таїландськими силами безпеки і антиурядовими демонстрантами загинула ще одна особа. Інцидент стався в головному комерційному районі Бангкока.

В п’ятницю сили безпеки відкрили вогонь з вогнепальної зброї, застосовуючи бойові та гумові кулі, по антиурядових силах, які розпочали протести ще 12 березня. Від отриманих поранень помер чоловік, якому було приблизно 30 років.

Найновіша сутичка між так званими «червоними сорочками» та силами безпеки спалахнула після того, як у четвер був поранений у голову генерал, який перейшов на бік «червоних сорочок». Це сталася, коли урядові сили вдалися до придушення табору демонстрантів. Коли правоохоронці відкрили вогонь по групі демонстрантів – загинула одна особа.

Опісля, коли службовці органів безпеки наблизились до контрольного пункту неподалік забарикадованого аванпосту протестувальників, «червоні сорочки» підпалили порожній поліцейський автобус. Водночас у районі закрито чимало підприємств і з нього евакуйовано посольства іноземних країн.

Від четверга, коли стався новий спалах сутичок, було поранено щонайменше десятьох людей, у тому числі французького журналіста і таїландського телеоператора.

Поранений генерал Савасдипол Хаттія, відомий також як «червоний командир», був поранений у святині в час, коли давав інтерв’ю кореспондентові. Тепер він перебуває в комі в одній із столичних лікарень, директор якої висловив сумнів, чи він залишиться при житті.

Генерал, якому 58 років, очолював невелику екстремістську групу «червоних сорочок», яка взяла на себе відповідальність за безпеку багатьох тисяч демонстрантів. Однак чимало демонстрантів відкрито відмежовують себе від Хаттії, вважаючи, що він відіграв значну роль у розпалюванні хвилі насильства.

Перважно бідні – із сільських і міських районів – демонстранти є прихильниками колишнього прем’єр-міністра Таксіна Шінаватри, якого усунуто з посади в 2006 році в результаті державного перевороту. Вони твердять, що уряд нинішнього прем’єр-міністра Абхисита Ветчачиви незаконний, тому що сформований після того, як суд розпустив уряд, що підтримував Таксіна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG