Спеціальні потреби

У столиці Таїланду Бангкоку продовжуються заворушення


У п’ятницю в комерційному районі столиці Таїланду Бангкоку знову сталося протистояння між поліцією і антиурядовими демонстрантами. Декілька годин раніше там здійснено смертельну в наслідках гранатну атаку.

Протягом деякого часу обидві сторони вигукували одна проти одної. Події відбувалися в головному комерційному і туристичному центрі столиці. «Червоні сорочки» уже кілька днів займають район, що змусило закрити крамниці і готелі.

На п’ятницю запланований масовий мітинг офісних службовців, родин середнього класу і небагатих робітників, які називають себе «багатокольоровими» прошарком населення. Вони вимагають, щоб антиурядові демонстранти, так звані «червоні сорочки» припинили облогу комерційного району. «Багатокольорова» коаліція також включає членів «жовтих сорочок», групу, яка підтримує прем’єр-міністра Абхісіта Ветчачіву і таїландську королівську родину.

У четвер Організація Об’єднаних Націй і Сполучені Штати закликали уряд і демонстрантів врегулювати суперечки мирним шляхом.

Тимчасом американські, британські і австралійські офіційні особи закликали своїх громадян, щоб вони передумали, чи тепер варто відвідувати Таїланд, коли там відбуваються протести.

Заступник прем’єр-міністра Таїланду Сутеб Таугсубан заявив, що в результаті гранатної атаки в четвер загинули три особи. Атака сталася неподалік станції метрополітену, дорогого готелю і банку в районі кварталу Сілом-роуд.

Однак представники інших органів влади сказали, що загинула лише одна особа і 85 отримали поранення. Сутеб Таугсубан сказав, що вибухівку вистелено з району, що його займають демонстранти, однак «червоні сорочки» заперечують будь-яку відповідальність.

«Червоні сорочки» підтримують колишнього прем’єр-міністра Таксіна Шінаватру, якого було усунуто від влади у 2006 році. Таксін живе на вигнанні, в Таїланді йому загрожує звинувачення у корупції. Він далі користується чималою підтримкою серед сільського і біднішого прошарків населення.

Абхісіт прийшов до влади у грудні 2008 року після кількамісячних протестів проти Таксіна, які очолювали «жовті сорочки».

10 квітня в результаті сутички «червоних сорочок» з таїландськими силами безпеки щонайменше 25 осіб загинуло і 850 отримали поранення.

У четвер представник збройних сил Таїланду закликав антиурядових демонстрантів, щоб вони розпустили свій табір, додаючи, що «залишилося вже мало часу».

XS
SM
MD
LG