Спеціальні потреби

Померла колишній прем’єр-міністр Великобританії Марґарет Тетчер


Померла "залізна леді"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Померла "залізна леді"

Про Марґарет Тетчер кажуть, що вона повернула велич Великій Британії. Вона зробила фурор на політичній сцені країни у віці 34 років, коли стала наймолодшою жінкою, обраною у Парламент. На той момент вона вже ростила двох синів-близнюків. Марґарет Тетчер стала уособленням сучасної, сильної жінки.

В одному інтерв’ю вона так сказала про себе:

«Мене називають реакціонером, мене, Меґґі Сміт Тетчер. Що ж, пане Брауне, мені є на що реагувати».

У 1979 вона привела Консервативну партію до влади і стала першою жінкою прем’єром. Вона пропагувала сувору антикомуністичну філософію та непопулярні тоді принципи самодостатності та вільного ринку.

«Я певна, що за допомогою цього ми очистимо Великобританію від соціалізму», – заявила одного разу.
Економічні реформи Залізної Леді деякі називали жорстокими, матеріалістичними та вмотивованими жадобою. На короткий час її політика спричинила спалах безробіття. Втім вона не відступала.
Її відданим політичним партнером став Рональд Рейґан. Вони розділяли однакові цінності та мали спільну мету.

Непохитна воля Марґарет Тетчер завоювала їй як багато друзів, так і ворогів. У Радянському Союзі вона мала прізвисько, яким пишалась:

«Я, так звана, Залізна Леді світу».

Економічні реформи Залізної Леді деякі називали жорстокими, матеріалістичними та вмотивованими жадобою. На короткий час її політика спричинила спалах безробіття. Втім вона не відступала.

Народжена в релігійній родині власника невеликої крамниці, вона успадкувала прості цінності – дисципліну, адекватність, стійкість духу. Вона одинадцять років керувала країною згідно з цими принципами.

Пік її популярності припав на час перемоги над Аргентиною у боротьбі за Фолклендські острови. Втім зміни на політичному ландшафті Європи позначились і на політичній кар’єрі Тетчер.

У 1990 році, у результаті внутрішньопартійної боротьби, вона залишила консерваторів.

Персона Залізної Леді залишається надзвичайно популярною у всьому світі. У 2011 році у кіно картині «Залізна Леді», американська актриса Мерілін Стріп змалювала Тетчер сильною жінкою, яку одночасно любили та ненавиділи за її волю та мужність. Як жінку, що змінила історію.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG