Спеціальні потреби

Іран і «шістка» домовилися знову зустрітися в квітні


Після дводенних «позитивних» ядерних переговорів в Алмати, на яких, одначе, не було досягнуто будь-якого значного перелому, представники Ірану і «шістка» міжнародних посередників домовилися знову зустрітися в Казахстані у квітні.

Голова делегації Ірану на переговорах щодо його ядерної програми Саїд Джалілі заявив, що пропозиції так званої групи 5+1 «більш реалістичні», ніж у минулому.

Група, до складу якої входять Сполучені Штати, Великобританія, Франція, Росія, Китай і Німеччина, запропонувала пом’якшити санкції, проголошені проти Ірану, якщо Тегеран погодиться припинити деякі частини своєї програми збагачення урану.

Після переговорів у середу верховний представник ЄС із закордонної політики Кетрін Ештон заявила, що «шістка» сподівається на позитивну відповідь від Ірану на висунуті на переговорах пропозиції. Вона зазначила, що план має на меті «побудувати певну довіру» і дати сторонам можливість просуватися вперед.

Сторони планують провести технічні переговори наступного місяця в Стамбулі, а відтак черговий раунд зустрічей посередників відбудеться в Алмати напочатку квітня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG