Спеціальні потреби

Китай стурбований заявами Трампа щодо Тайваню, назвавши його наївним


Новообраний президент США засумнівався, що Вашингтон повинен дотримуватися політики «одного Китаю»

Китай в понеділок висловив «серйозну стурбованість» з приводу заяв новообраного президента США Дональда Трампа, що засумнівався в тому, що Сполучені Штати повинні і надалі дотримуватися політики «одного Китаю», якщо Пекін не піде на поступки в питаннях торгівлі.

Представник МЗС Китаю заявив, що дана політика, визнає, що Тайвань є частиною Китаю, лежить в основі американсько-китайських відносин і закликав адміністрацію Трампа «розуміти серйозність» цього питання.

Контрольоване китайською владою видання Global Times заявило, що Трамп поводиться «наївно», вважаючи, що він може використовувати політику «одного Китаю» в якості важеля на економічних переговорах, і що йому «потрібно навчитися стриманості у вирішенні зовнішньополітичних питань».

У статті також йдеться про те, що якщо Трамп підтримує незалежність Тайваню або продаж зброї Тайваню, то Китай «не матиме підстав виступати партнером Вашингтона в міжнародних справах», і Пекін може запропонувати військову та іншу підтримку суперникам США.

В інтерв'ю телеканалу Fox News Трамп підкреслив правомірність своєї недавнього телефонної розмови з президентом Тайваню Цай Інвень - першого зв’язку лідера Тайваню з президентом або новообраним президентом США після 1979 року, коли США визнали, що Тайвань є частиною Китаю.

При цьому він зауважив, що не хоче, щоб Китай диктував йому, що він має робити.

«Я не знаю, чому ми повинні бути прив’язані до політики «одного Китаю», якщо ми не досягнемо угоди, відповідно до якої Китай візьме на себе зобов'язання в інших ділянках, включаючи торгівлю», - сказав Трамп.

Новообраний президент засудив Китай за його валютну політику, нарощування військового потенціалу в Південно-Китайському морі і нездатність змусити Північну Корею відмовитися від проведення ядерних випробувань.

«Китай завдає нам серйозної шкоди девальвацією, тим, що обкладає наші товари високими податками на кордонах, в той час як ми не оподатковуємо їх товари; тим, що вони будують масивні зміцнення в Південно-Китайському морі, чого вони не повинні робити; нарешті тим, що вони зовсім не допомагають нам з Північною Кореєю, - сказав Трамп. - Є Північна Корея. Є ядерна зброя, і Китай може вирішити цю проблему, але він зовсім нам не допомагає».

В інтерв'ю Трамп невірно вказав на мита, якими обкладається експорт з США і Китаю. Мита Китаю на американські товари становлять від 5 до 9,7 відсотка, тоді як мита США на китайські товари складають 2,5-2,9 відсотка.

За словами Трампа, було б нечемно не прийняти дзвінок лідера Тайваню, яка хотіла привітати його з перемогою на виборах. Він повідомив, що був повідомлений про дзвінок за кілька годин до нього, а не за кілька тижнів або ще раніше, як заявили деякі ЗМІ.

«Це була дуже приємна, коротка розмова, - сказав Трамп. - І чому якась інша країна має говорити, що я не можу відповісти на дзвінок? »

Після телефонної розмови Трампа з лідером Тайваню високопоставлений представник Білого дому запевнив китайське керівництво в тому, що США будуть і надалі дотримуватися політики «одного Китаю».

В ході інтерв'ю Трамп також сказав, що йому не потрібно отримувати щоденні брифінги розвідслужб, тому що вони повторюються день у день.

«Ви знаєте, я розумна людина, - сказав він. - Мені не потрібно, щоб мені говорили одне й те саме тими ж словами кожен день всі вісім років. Можливо, вісім років. Але мені це не потрібно. Проте я кажу, що якщо щось зміниться, дайте нам знати».

Він сказав, що коли стане президентом 20 січня, його старші діти і керівництво йому компанії Trump Organization керуватимуть його глобальною бізнес-імперією, і він не буде мати ніякого відношення до управління нею. Однак він не сказав, що відмовиться від своїх активів, як, на думку критиків, він повинен зробити, щоб уникнути потенційного конфлікту інтересів при прийнятті рішень як американський лідер.

У четвер Трамп планує повідомити подробиці того, як він дистанціюється від Trump Organization при вступі на посаду.

Він зазначив, що зберігає «відкритий» підхід до екологічних питань, зокрема, до питання про те, чи повинні США підтримувати досягнуту в Парижі міжнародну угоду з контролю за викидами парникових газів, які, на думку вчених, ведуть до небезпечних змін клімату.

Дивіться також: Чи втручалася Росія у президентські вибори в США?

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG