Спеціальні потреби

Сирія: інспектори здійснили перевірку на «покинутому» об’єкті хімзброї


Кладовище в Алеппо
Кладовище в Алеппо
Міжнародні спостерігачі перевірили 22 з 23 об’єктів з хімічною зброєю в Сирії, а також провели інвентаризацію їх вмісту. Операція проводиться в рамках програми зі знищення сирійської хімічної зброї.

У четвер експерти підтвердили, що об’єкт хімічної зброї в Алеппо давно не експлуатується, зброї там немає, а будівля серйозно постраждала в результаті запеклих боїв. Раніше сирійська влада повідомляли, що цей об’єкт давно був демонтований і «покинутий».

Те ж саме вони говорять і про останній з 23 об’єктів, місце розташування якого ще слід підтвердити. Сирійська влада заявляє, що і там зброї немає, а сам військовий об'єкт також як і об’єкт в Алеппо давно покинутий. Це і належить перевірити спостерігачам ООН і співробітникам Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Сирійський уряд погодився знищити всі запаси хімічної зброї до середини наступного року. Перша фаза програми була завершена минулого тижня. В її рамках було знищено обладнання для виробництва хімічної зброї.

В даний час Сирія опрацьовує детальний план щодо знищення наявного арсеналу. ОЗХЗ мусить схвалити план до 15 листопада.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG