Спеціальні потреби

Держсекретар США Керрі розраховує на участь Сирії у мирних переговорах


Держсекретар США Джон Керрі (зліва) і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск
Держсекретар США Джон Керрі (зліва) і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск
Державний секретар США Джон Керрі заявив, що він розраховує на те, що Сирія візьме участь у давно запропонованих мирних переговорах, незважаючи на заяви з боку сирійських офіційних осіб, що переговори не можуть відбутися, якщо вони вимагатимуть відставки президента Башара аль-Асада.

На прес-конференції у столиці Польщі Варшаві Керрі повторив, що немає військової розв’язки кризи в Сирії і висловив надію, що її уряд дотримуватиметься раніше «висловленої обіцянки», що він вестиме переговори.

Керрі сказав, що метою переговорів завжди було те, щоб обидві сторони погодились на створення тимчасового уряду, який матиме повну виконавчу владу і дозволить сирійському народові вирішити своє майбутнє.

У понеділок державне інформаційне агентство SANA посилалося на слова міністра інформації Омрана аль-Зогбі, який мав сказати, що сирійський уряд не візьме участі в мирних переговорах, якщо вони вимагатимуть від президента Бащара аль-Асада зректися влади.

Представники сирійської опозиції наполягають, що переговори не можуть відбутися, якщо не буде очевидних планів про відхід аль-Асада від влади.

Тимчасом посланник ООН і Ліги арабських держав Лахдар Брагімі має у вівторок зустрічі з дипломатами країн, що є постійними членами Ради Безпеки, для обміркування сирійських мирних переговорів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG