Спеціальні потреби

Мешканці Південного Судану беруть участь в історичному референдумі


Джордж Клуні і Сальва Кіір
Джордж Клуні і Сальва Кіір

Мільйони південних суданців почали голосувати у референдумі в справі відокремлення регіону від Судану. За підсумками референдуму буде вирішено чи найбільша в Африці країна буде поділена на дві окремі держави.

Протягом ночі перед виборчими дільницями вишикувалися довгі чергви суданців, бажаючих стати першими, аби проголосувати.

Президент Південного Судану Сальва Кіір віддав свій голос сьогодні в столиці Джуба. Присутніми у виборчій дільниці разом з ним були сенатор США Джон Керрі та активіст за права Судану актор Джордж Клуні.

Кіір заявив, що «це історичний момент, на який населення Південного Судану довго чекало».

Для участі в референдумі зареєструвалося 4 мільйони людей. Голосування проходить у рамках мирної угоди 2005 року, якою покладено кінець 21-річній громадянській війні між мусульманською північчю і християнським півднем.

Голосування завершиться у суботу 15 січня. За прогнозами більшості аналітиків, Південний Судан проголосує за незалежність.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG