Спеціальні потреби

Аль-Башир обіцяв допомогу, навіть якщо південь Судану обере незалежність


Президент Судану аль-Башир відвідує південний регіон країни
Президент Судану аль-Башир відвідує південний регіон країни

Президент Судану Омар аль-Башир заявив, що він готовий допомогти південному Судану, якщо на референдумі в неділю його мешканці проголосують за незалежність.

В ході рідкісного візиту до адміністративного центру південного регіону Джуба у вівторок, аль-Башир сказав, що його уряд хоче об’єднаного Судану, але, за його словами, «святкуватиме», якщо південь вирішить відокремитись.

Він також заявив, що між північним і південним Суданом існують єдині у своєму роді зв’язки, і що Хартум готовий надати півдню будь-яку технічну чи матеріальну допомогу, якщо буде така потреба.

Аль-Башир повторно давав зрозуміти, що він погодиться на незалежність південного Судану. Протягом місяців він та інші офіційні особи правлячої в Судані партії надсилали неоднозначні сигнали щодо цього.

У планованому на неділю референдумі буде запитання про незалежність негритянського півдня від переважно арабської півночі країни. Організатори референдуму заявили в понеділок, що вони на «100 відсотків готові» до проведення голосування. Вони сказали, що майже чотири мільйони людей – тобто приблизно половина населення півдня Судану – зареєструвалися як виборці.

Високопоставлений службовець комісії з проведення референдуму заявив, що голосування відбудеться, не зважаючи на відсутність фінансування з боку уряду президента аль-Башира.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG